14.07.2024

81 thoughts on “Новий налог — купівля продаж квартири 2021-2022р.

 1. В мене є квартира 1.5 роки, хочу ії продати. Який податок платитиму?Дякую за відповідь та ваш сайт!

 2. Мені передали у спадок квартиру, я володію менше 3 років, і ящо за рік здійсню лише одну угоду продажу, то податок на фізособу мені не сплачувати?

   1. Доброго дня.Чоловік має в цьому році викупити 1/5 квартири в сестри, яка вже більше 10 років є громадянкою Росії.Які податки мають сплатити обидві сторони?

    1. Доброго дня. Якщо права власності своєї першої квартири я отримав наприкінці 2021 року, а зараз хочу її продати, яку суму податку я маю сплатити? Я резидент України

    2. Доброго дня. Підскажіть будь-ласка я фіз. особа купую по переуступці майнові права на нерухомість (квартиру), потім її продаю юр. особі (у власності її немає бо це лише договір майнових прав). Це перший продаж. Яке буде оподаткування? Потім буде продаж (другий) також майновых прав по іншому договору. Яке буде оподаткування? Чи можливо і в першому і в другому продажі зменшити на суму понесених витрат на придбання ціх майнових прав?

 3. Скажіть, будь ласка, якщо я 1) продам квартиру (у власності більше 3х років), перший раз за рік, і 2) куплю іншу квартиру — то чи буде рахуватись покупка як друга угода купівлі-продажу за звітний рік, і чи маю я з покупки вже платити додатково податок з доходів фізичних осіб у розмірі 5% і ще 1,5% військовий збір?

 4. Якщо на початку 2022 року продам квартиру, яка у власності менше 3-з років — яку суму ПДФО буду змушений сплатити? Дуже вдячний за відповідь!

   1. Перший продаж квартири,яка була у власності 20 років.Які податки потрібно платити?Якщо я є інвалідом 1 групи

  1. Так як ви Покупець — то ви маєте можливість домовитися з Продавцем вторинної нерухомості так, щоб ВСІ платежі (нотаріусу, тощо, за оформлення Угоди купівлі — продажу) сплатив Продавець.
   Або, наприклад, Забудовник при купівля вами новобудови, може вам виставити рахунок про сплату 2000 або навіть 10000 гривень . Отже, ми рекомендуємо вам теж домовитися у цьому випадку про відсутність цих платежів. Головна умова — провести всі перемовини ДО дати купівлі квартири.
   Ви можете скористатися послугами юристів порталу для проведення перемовин у ваших інтересах.

 5. Доброго дня,якщо я володію 1/2 квартири більше 3 років,а 1/2 мені подарували 6 місяців тому.При продажі 5% потрібно сплатити за всю квартиру чи лише за 1/2?

  1. Доброго дня, ви не вказали, яка за рахунком за рік це буде продаж нерухомості вами? Адже, наприклад, дохід від продажу об’єкта житлової нерухомості не оподатковується податком 18%, якщо це перший продаж за рік.

   1. Доброго дня.
    Хочемо продати квартиру ,купували в грудні 2020 року.
    Скажіть будь ласка кий %податку потрібно заплати і чи він платиться від теї суми на яку виставлена квартира на продаж?

 6. Доброго дня
  Мені подарували квартиру (декілька місяців у моїй власності), на протязі останніх трьох років квартир не продавав і не купував. Які податки і який відсоток я повинен буду сплатити в 2022 році при її продажі?

  1. Доброго дня, окрім сплати 1% пенсійного збору, також доведеться сплатити ще 1% державне мито. Також врахуйте оплату послуг самого нотаріусу при оформленні угоди (у державних та приватних різні тарифи та строки).
   Також нагадаємо, ви можете обговорювати розподіл витрат з Покупцем.

 7. Доброго дня, якщо я купила квартиру у забудовника на розтермінування здача у липні 2022року.Ще залишилося сплатити за два квартали.Які податки я маю сплатити Дякую

  1. Доброго дня! Я вважаю, якщо здача у липні, ви ще не оформили Право Власності. Вірно? Отже, за документами до момента здачі новобудови власник — Забудовнк, або кооператив, тощо. Треба вичитувати документи.
   Отже, у даній ситуації після здачі будинку та введення в експлуатацію на ваша ім’я будуть оформлюватися правовстановлючі документи. Врахуємо оплату послуг нотаріуса та ті платежі, які узгоджені вами із Забудовником.
   Тож все індивідуально. Хтось бере 1200 гривень за свідоцтво про право власності, а хтось із забудовників 15000 гривень за ті ж самі документи та обсяг послуг з оформлення. Тож, рекомендую уточнити обсяг платежів у вашого Забудовника. Але врахуйте, що до липня він може змінити суму, якщо вона не прописана в Договорі на умовах незмінності до липня.

   1. Доброго дня! Якщо хочу купити квартиру пиипустим за 30000 доларів і ці всі гроші були зароблені за кордоном у різних країнах там якісь податки знімались але документів про це ясно що немаю бо пройшло 10 років вже доки ця сума назбиралась чи потрібно доводити звідки в мене ці кошти??

    1. Наразі вам нічого доводити не потрібно. Все податки щодо купівлі даної квартири ви сплатите або при купівлі на вторинному ринку , оформлені Угоди у нотаріуса, або при купівлі у забудовника, та також оформлені Угоди у нотаріуса.

 8. Доброго дня! Якщо хочу купити квартиру припустим за 30000 доларів і ці всі гроші були зароблені за кордоном у різних країнах там якісь податки знімались але документів про це ясно що немаю бо пройшло 10 років вже доки ця сума назбиралась чи потрібно доводити звідки в мене ці кошти??

 9. Доброго дня.Якщо я продаю квартиру наприклад по переуступці.А потім хочу купити у іншому місці квартиру в новобудові.Що я маю заплатити у цих випадках?.Раніше квартири не купував.

  1. Ви продаєте новобудову по переустіпці, то ще не є Власником нерухомості — вірно я розумію? Тоді ваші дані ще ніде не фіурують, фігурує Забудовник. Це внутрішня справа Забудовника, а ви сплачуєте йому певні кошти за переуступку.
   Але як юрист скажу, що можуть бути додаткові нюанси у документах, то краще запитайте у вашого Забудовника як відбувається переуступка у вашому випадку.
   При купівлі введеної в експлуатацію або на вторинному ринку нерухомості ви сплачуєте податки та сбори на загальних підставах, а також вартість послуг нотаріуса . Зміни у 2022 році стосуються саме продажів нерухоммості.

 10. А коли вже буду купувати квартиру собі.Це буде моя перша виходить квартира.То які податки маю заплатити?

  1. Зміни у 2022 році стосуються тільки продажу нерухомості. При купівлі квартири розмір платежів не змінився. Вартість ваших платежів при купівлі квартири буде залежити від оціночної вартості самої квартири, та ще маєте оплатити вартість послуг нотаріуса при оформленні угоди

 11. Доброго дня. Підкажіть чи треба буде оплачувати 18% при першій продажі нерухомості у 2022 році, при умові що вона у власності менше 3 років.
  Дякую!

 12. Доброго дня.
  Підскажіть будь ласка:
  1) які податки сплатить власник комерційної нерухомості, на яку приватний виконавець наклав арешт та виставив
  на аукціон?
  2) які податки сплатить покупець, що купив через аукціон цю нерухомість?
  Дякую

  1. Доброго дня.
   Якщо куплена квартира в новобудові в 2021, а оформлення права власності у 2022, у нотаріуса, які податки потрібно буде сплатити?

   1. Доброго дня Ви не вказали у кого саме ви придбали нерухомість? Якщо у Забудовника — то всі оплати вирішуйте тільки з ним, кожен призначає оплати як йому вздумається. Навіть за реєстрацію права власності можуть взяти й 800 и 5000 гривень. Зауважу, зімни у законодавсті стосуються продажів нерухомості.

     1. Тоді ви сплачуєте ті платежі, які вкаже Забудовник та його нотаріус (нотаріус не його звичайно — але частіше Забудовник працює з виокремленими нотаріусами). Звісно, ви можете домовлятися і Забудовником про суми платежів за послуги нотаруса, тощо.
      за нашим досвіодм, буває, що на етапі оформлення Угоди, правав Власнсті у Забудовника присутні «скриті» платежі. Для більш точного розуміння треба дивитися ті документи, які ви підписували на моменті заключення інвестиційногої угоди.

 13. Доброго дня.Чоловік має в цьому році викупити 1/5 квартири в сестри, яка вже більше 10 років є громадян

 14. Доброго дня! Хочу купити квартиру 125 000грн(вартісна оцінка з реєстру Держ майна).
  Квартира отримана у спадок Продавцем.
  Скільки треба буде сплатити у держ.нотаріуса та за що?
  Дякую»

 15. Доброго дня!
  Якщо продаю квартиру (першу в цьому році), якою володію менше трьох років, то як розраховується сума податку? Від всієї вартості продажу чи від різниці між сумою, за яку я її купував, і сумою продажу?

  1. Доброго дня. У вашому випадку (як ви пояснюєте) для вас буде такі податки. З неї ви оплатите 5% ПДФО та 1,5% військового збору.
   тобто різниця така:
   — якщо продавець володів квартирою більше 3 роки, тоді при продажі його ставка податку на продаж житла буде нульовою (0)
   — якщо продавець володіє квартирою менше 3 років, то повинен буде сплатити державі 5% ПДФО та 1,5% військового збору
   Це умови дійсні при першому продажу житла за рік

   1. Доброго дня, Вікторіє!

    Тобто (5%+1.5%) рахується від усієї суми квартири?

    Я намагаюся зрозуміти чи стосується мого випадку дане речення: «При цьому слід пам’ятати, що всі ці податки сплачуються не з усього доходу від продажу, а лише від різниці між сумою, отриманою продавцем від продажу квартири, і тією сумою, яку він сам заплатив, купуючи її свого часу.»

 16. Доброго дня!
  Якщо за 1 рік продаю 2 квартири: 1-шою володію більше трьох років, а 2-гою менше трьох років. За першу квартиру я не плачу 5%, а за другу квартиру який буде податок? 5% (за «менше 3-х років») + 5% (за те, що це другий продаж)? Чи в цьому випадку податки не складаються і потрібно заплатити 5%?

 17. Добрый день,подскажите подалуйста когда моей квартиие будет больше 3х лет? В собственности с декабря 2019 года. Спасибо

  1. З грудня 2022-го року, або з січня 2023-го (якщо право власності було отримано 31-го грудня 2019 р.).

   1. Доброго вечора!
    У серпні 2022 отримала по спадщині будинок, у листопаді хочу продати(за рік не було ні продажу ні купівлі), як я зрозуміла то із всих податків платиться лише 1% у ПФУ а також 1% держмито, вірно?
    З якої суми сплачуються ці податки з оціночної чи договірної чи з різниці ?

 18. Доброго дня!
  Перший продаж квартири. 1/2 у власності більше десяти років (договір дарування) та 1/2 у власності 1,5 роки (також договір дарування). Які податки та відсотки необхідно сплатити в 2022 році при її продажу за кожну частину. Так як правильно відобразити це в договору купівлі-продажу? Чи застосовується вимога на 1/2 про володіння таким об’єктом протягом трьох років.

 19. Добрий день !
  Перший продаж. Які потрібно сплатити податки і у яких відсотках, якщо 1/2 (договір дарування) у власності більше 10 років, а інша 1/2 (договір даруванн) у власності півтора року. Чи застосовується вимога про володіння таким об’єктом протягом трьох років? Яким чином це повинно виглядати у
  договорі купівлі-продажу.

 20. Добрий день!
  Квартира куплена в новобудові в 2018 році, але право власності оформлено в 2022.
  Якщо зараз продати квартиру (першу в цьому році) який буде податок?
  Податок нараховується від усієї суми вказаної припродажі чи від різниці скільки заплатив забудовнику і ціною продажу зараз?
  Дякую за відповідь!

  1. Добрий день! Ви не вказали, що означає «Купили». Які документи оформлювалися при купівлі квартири? Що право власності отримали тільки у 2022? Якщо інших квартир не продавали, це буде перший продаж. Податки в такому випадку (від різниці): якщо продавець володіє квартирою менше 3 років, то повинен буде сплатити державі 5% ПДФО та 1,5% військового збору. Врахуйте ще платежі у нотаріуса.

 21. Добрый день! Планирую Покупку квартиры в новостройке через дериватив, дом только начинает строится дата ввода в эксплуатацию конец 2023 года, Какие мне дополнительные затраты прийдется оплачивать, кроме стоимости квартиры, пока я не стану законным владельцем квартиры. И подскажите фин мониторинг проводится при оплате сначала 30% около 500 тыс грн я должен сначала положить себе на счет а потом перечислить застройщику , потом ежемесячно около 50000 грн. также перечислять, при получении права собственности нужно доказывать как то происхождение уплаченных средств и что то оплачивать.

  1. Добрый день! Вам необходимо уточнить у Застройщика, какие именно Договора заключаются с вами. Какие условия у Застройщика вашего участия? Ваши слова про 500000 — это вопрос или утверждение? На мой взгляд, приведено слишком мало информации для полного ответа по вашей ситуации.

    

   Отмечу, что схема купли-продажи квартиры по форвардным контрактам не предусмотрена Законом Украины «Об инвестиционной деятельности», Застройщики пользуются тем нюансом, что это не запрещено. Также, важно то, что схема приобретения жилья на первичном рынке через деривативы/ форвардный контракт — очень сложная сама по себе для Покупателя (Инвестора). Застройщики ею пользуются ,чтобы сэкономить на налогообложении.В процесс привлекается компания по управлению активами и венчурными фондами (в них нет уплаты налога на прибыль), это и позволяет Застройщикам оптимизировать налоговую нагрузку. Уточню, что Застройщик в этом случае не может напрямую подписывать договоры купли-продажи дериватива с покупателем., это делает компания по управлению активами. А договоры по купле-продаже форвардов заключаются на товарной бирже. Помните, что у Покупателя/ Инвестора нет договора, а значит и прямых договорных отношений с Застройщиков, Застройщик сможет распоряжаться вашими средствами и средствами всех инвесторов инвесторов как ему захочется, и не отчитываясь о целевом использовании средств (среди рисков — долгостой). Также чаще всего в Договорах указывается то, что при нарушении графика платежей/ отказе Инвестора оплачивать далее строящуюсяквартиру, уплаченным ранее по деривативу средства не возвращаются!

   1. заключать договоры купли-продажи дериватива ,общая стоимость квартиры 1,5 млн грн , сразу нужно оплатить 30% это 500 тыс грн потом рассрочка ежемесячно 50000 грн.

 22. Доброго дня. Підскажіть будь-ласка я фіз. особа купую по переуступці майнові права на нерухомість (квартиру), потім її продаю юр. особі (у власності її немає бо це лише договір майнових прав). Це перший продаж. Яке буде оподаткування? Потім буде продаж (другий) також майновых прав по іншому договору. Яке буде оподаткування? Чи можливо і в першому і в другому продажі зменшити на суму понесених витрат на придбання ціх майнових прав?

  1. Під час війни не працює реєстр, також любі договори можуть бути визнані недійсними. Отже я не раджу вам продавати або купувати нерухомість пд час ВЧ. Докладніше ми писали про ці аспекти тут https://lexukraine.com.ua/czeny-na-nedvizhimost-v-ukraine-v-period-vojny-vesna-leto-2022/

 23. В жовтні 2021 я продала власну квартиру, якою володію більше трьох років. Чи потрібно мені платити податок, у якому розмірі? І чи можу я це зробити зараз онлайн з-за кордону ?

 24. Вот как раз ресурс валютных курсов с применением ИИ. Курс валют украина сейчас будет полезен для большей части на финансовых рынках

 25. Добрий день. Придбали квартиру у жовтні 2021 році. Хочу продати зараз. Це буде перший продаж. Чи я повинна чекати жовтня 2022 року? Сказав маклер, що до року часу не можу продати, бо будуть великі податки. Це правда? Яка буде вартість податку?

 26. Добрий день.Підкажіть будь-ласка,якщо в заповіті є долари.На яку дату курсу Нбу платити податки?

 27. Доброго дня
  Я хочу продати квартиру в новобудові, ордер на власність отримала півтора роки назад, але виплачувати квартиру у забудовника почала більше ніж 3 роки назад. Як правильно зрозуміти час покупки моєї квартири, від отримання ордеру чи раніше?
  Для того , щоб зрозуміти, повинна я сплачувати податок на прибуток чи ні?
  Якщо повинна, то як рахувати суму прибутку: якщо я придбала (виплатила) квартиру за 20 тис дол, а продаю за 21, то матиму податок на прибуток, який становить 1 тис дол, чи 21тис дол.
  Дякую за відповідь

 28. Підкажіть. Чи потрібно сплачувати військовий збір 1,5% при купівлі нової квартири у зданому будинку?!

 29. Доброго часу! Хочу купити квартиру вартістю 19500$, підкажіть будь ласка, які податки я маю сплатити? Дякую

 30. Доброго дня! Збираюсь купляти квартиру. Про податки все зрозуміло. Цікавить особисте. Я живу в невеликому містечку. Чи буде знати кожен фахівець податкової про купівлю мною квартири через сплату податкових зборів?

 31. Доброго дня
  Чи нерезидент буде звільнений від податку після 3 років володіння успадкованною нерухомістю?
  Чи нерезидент може особисто продавати нерухомість, маючи рахунок в українському банку, не маючи українського внутрішнього пашпорту, а маючи тільки український закордонний пашпорт?

 32. Доброго дня. Плануємо купівлю квартири. Коштами допомагають батьки. Підкажіть чи потрібно буде нам доводити походження коштів на купівлю квартири?

 33. Доброго дня! Скажіть будь ласка, якщо власники квартири 50% внук — нерезидент ( зараз йому 18 років, виїхав за кордон коли було 7 років, зараз лише громадянин Нідерландів) і 50% — бабуся резидент, хочуть продати в Україні квартиру, яку придбали 16 років тому, чи потрібно сплачувати якісь податки і якщо потрібно — то які?

 34. ⁹Добрий день! Скажіть будь ласка, якщо людина планує купити другу за рік квартиру чи є якісь обмеження для цього? І якщо це військовослужбовець?

 35. Доброго дня! Яка процедура продажу квартири, якщо чоловік воює або рахується зниклим безвісти?

 36. Доброго дня,скажіть Будь ласка,будинок купленний у жовтні 2023,зараз, через 3 місяці я вимушена його продати,які податкі я маю сплатити?Я мамам загіблого військового.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *