28.01.2022

46 thoughts on “Новий налог — купівля продаж квартири 2021-2022р.

  1. В мене є квартира 1.5 роки, хочу ії продати. Який податок платитиму?Дякую за відповідь та ваш сайт!

  2. Мені передали у спадок квартиру, я володію менше 3 років, і ящо за рік здійсню лише одну угоду продажу, то податок на фізособу мені не сплачувати?

      1. Доброго дня.Чоловік має в цьому році викупити 1/5 квартири в сестри, яка вже більше 10 років є громадянкою Росії.Які податки мають сплатити обидві сторони?

        1. Доброго дня. Якщо права власності своєї першої квартири я отримав наприкінці 2021 року, а зараз хочу її продати, яку суму податку я маю сплатити? Я резидент України

  3. Скажіть, будь ласка, якщо я 1) продам квартиру (у власності більше 3х років), перший раз за рік, і 2) куплю іншу квартиру — то чи буде рахуватись покупка як друга угода купівлі-продажу за звітний рік, і чи маю я з покупки вже платити додатково податок з доходів фізичних осіб у розмірі 5% і ще 1,5% військовий збір?

  4. Якщо на початку 2022 року продам квартиру, яка у власності менше 3-з років — яку суму ПДФО буду змушений сплатити? Дуже вдячний за відповідь!

    1. Так як ви Покупець — то ви маєте можливість домовитися з Продавцем вторинної нерухомості так, щоб ВСІ платежі (нотаріусу, тощо, за оформлення Угоди купівлі — продажу) сплатив Продавець.
      Або, наприклад, Забудовник при купівля вами новобудови, може вам виставити рахунок про сплату 2000 або навіть 10000 гривень . Отже, ми рекомендуємо вам теж домовитися у цьому випадку про відсутність цих платежів. Головна умова — провести всі перемовини ДО дати купівлі квартири.
      Ви можете скористатися послугами юристів порталу для проведення перемовин у ваших інтересах.

  5. Доброго дня,якщо я володію 1/2 квартири більше 3 років,а 1/2 мені подарували 6 місяців тому.При продажі 5% потрібно сплатити за всю квартиру чи лише за 1/2?

    1. Доброго дня, ви не вказали, яка за рахунком за рік це буде продаж нерухомості вами? Адже, наприклад, дохід від продажу об’єкта житлової нерухомості не оподатковується податком 18%, якщо це перший продаж за рік.

  6. Доброго дня
    Мені подарували квартиру (декілька місяців у моїй власності), на протязі останніх трьох років квартир не продавав і не купував. Які податки і який відсоток я повинен буду сплатити в 2022 році при її продажі?

    1. Доброго дня, окрім сплати 1% пенсійного збору, також доведеться сплатити ще 1% державне мито. Також врахуйте оплату послуг самого нотаріусу при оформленні угоди (у державних та приватних різні тарифи та строки).
      Також нагадаємо, ви можете обговорювати розподіл витрат з Покупцем.

  7. Доброго дня, якщо я купила квартиру у забудовника на розтермінування здача у липні 2022року.Ще залишилося сплатити за два квартали.Які податки я маю сплатити Дякую

    1. Доброго дня! Я вважаю, якщо здача у липні, ви ще не оформили Право Власності. Вірно? Отже, за документами до момента здачі новобудови власник — Забудовнк, або кооператив, тощо. Треба вичитувати документи.
      Отже, у даній ситуації після здачі будинку та введення в експлуатацію на ваша ім’я будуть оформлюватися правовстановлючі документи. Врахуємо оплату послуг нотаріуса та ті платежі, які узгоджені вами із Забудовником.
      Тож все індивідуально. Хтось бере 1200 гривень за свідоцтво про право власності, а хтось із забудовників 15000 гривень за ті ж самі документи та обсяг послуг з оформлення. Тож, рекомендую уточнити обсяг платежів у вашого Забудовника. Але врахуйте, що до липня він може змінити суму, якщо вона не прописана в Договорі на умовах незмінності до липня.

      1. Доброго дня! Якщо хочу купити квартиру пиипустим за 30000 доларів і ці всі гроші були зароблені за кордоном у різних країнах там якісь податки знімались але документів про це ясно що немаю бо пройшло 10 років вже доки ця сума назбиралась чи потрібно доводити звідки в мене ці кошти??

        1. Наразі вам нічого доводити не потрібно. Все податки щодо купівлі даної квартири ви сплатите або при купівлі на вторинному ринку , оформлені Угоди у нотаріуса, або при купівлі у забудовника, та також оформлені Угоди у нотаріуса.

  8. Доброго дня! Якщо хочу купити квартиру припустим за 30000 доларів і ці всі гроші були зароблені за кордоном у різних країнах там якісь податки знімались але документів про це ясно що немаю бо пройшло 10 років вже доки ця сума назбиралась чи потрібно доводити звідки в мене ці кошти??

  9. Доброго дня.Якщо я продаю квартиру наприклад по переуступці.А потім хочу купити у іншому місці квартиру в новобудові.Що я маю заплатити у цих випадках?.Раніше квартири не купував.

    1. Ви продаєте новобудову по переустіпці, то ще не є Власником нерухомості — вірно я розумію? Тоді ваші дані ще ніде не фіурують, фігурує Забудовник. Це внутрішня справа Забудовника, а ви сплачуєте йому певні кошти за переуступку.
      Але як юрист скажу, що можуть бути додаткові нюанси у документах, то краще запитайте у вашого Забудовника як відбувається переуступка у вашому випадку.
      При купівлі введеної в експлуатацію або на вторинному ринку нерухомості ви сплачуєте податки та сбори на загальних підставах, а також вартість послуг нотаріуса . Зміни у 2022 році стосуються саме продажів нерухоммості.

  10. А коли вже буду купувати квартиру собі.Це буде моя перша виходить квартира.То які податки маю заплатити?

    1. Зміни у 2022 році стосуються тільки продажу нерухомості. При купівлі квартири розмір платежів не змінився. Вартість ваших платежів при купівлі квартири буде залежити від оціночної вартості самої квартири, та ще маєте оплатити вартість послуг нотаріуса при оформленні угоди

  11. Доброго дня. Підкажіть чи треба буде оплачувати 18% при першій продажі нерухомості у 2022 році, при умові що вона у власності менше 3 років.
    Дякую!

  12. Доброго дня.
    Підскажіть будь ласка:
    1) які податки сплатить власник комерційної нерухомості, на яку приватний виконавець наклав арешт та виставив
    на аукціон?
    2) які податки сплатить покупець, що купив через аукціон цю нерухомість?
    Дякую

    1. Доброго дня.
      Якщо куплена квартира в новобудові в 2021, а оформлення права власності у 2022, у нотаріуса, які податки потрібно буде сплатити?

      1. Доброго дня Ви не вказали у кого саме ви придбали нерухомість? Якщо у Забудовника — то всі оплати вирішуйте тільки з ним, кожен призначає оплати як йому вздумається. Навіть за реєстрацію права власності можуть взяти й 800 и 5000 гривень. Зауважу, зімни у законодавсті стосуються продажів нерухомості.

          1. Тоді ви сплачуєте ті платежі, які вкаже Забудовник та його нотаріус (нотаріус не його звичайно — але частіше Забудовник працює з виокремленими нотаріусами). Звісно, ви можете домовлятися і Забудовником про суми платежів за послуги нотаруса, тощо.
            за нашим досвіодм, буває, що на етапі оформлення Угоди, правав Власнсті у Забудовника присутні «скриті» платежі. Для більш точного розуміння треба дивитися ті документи, які ви підписували на моменті заключення інвестиційногої угоди.

  13. Доброго дня.Чоловік має в цьому році викупити 1/5 квартири в сестри, яка вже більше 10 років є громадян

  14. Доброго дня! Хочу купити квартиру 125 000грн(вартісна оцінка з реєстру Держ майна).
    Квартира отримана у спадок Продавцем.
    Скільки треба буде сплатити у держ.нотаріуса та за що?
    Дякую»

  15. Доброго дня!
    Якщо продаю квартиру (першу в цьому році), якою володію менше трьох років, то як розраховується сума податку? Від всієї вартості продажу чи від різниці між сумою, за яку я її купував, і сумою продажу?

    1. Доброго дня. У вашому випадку (як ви пояснюєте) для вас буде такі податки. З неї ви оплатите 5% ПДФО та 1,5% військового збору.
      тобто різниця така:
      — якщо продавець володів квартирою більше 3 роки, тоді при продажі його ставка податку на продаж житла буде нульовою (0)
      — якщо продавець володіє квартирою менше 3 років, то повинен буде сплатити державі 5% ПДФО та 1,5% військового збору
      Це умови дійсні при першому продажу житла за рік

      1. Доброго дня, Вікторіє!

        Тобто (5%+1.5%) рахується від усієї суми квартири?

        Я намагаюся зрозуміти чи стосується мого випадку дане речення: «При цьому слід пам’ятати, що всі ці податки сплачуються не з усього доходу від продажу, а лише від різниці між сумою, отриманою продавцем від продажу квартири, і тією сумою, яку він сам заплатив, купуючи її свого часу.»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.