22.12.2024

51 thoughts on “Статус тимчасового захисту в Європі. Деталі та правила

  1. Якщо я правильно розумію, то я можу покинути Польщу після 3,5 місяців перебування і поїхати в іншу країну ЄС на 90 днів і більше? Я не оформлювала статус біженця, але отримала песель, одноразову допомогу 300 злотих і виплати на дитину 500 злотих. Перед від’їздом планую відмовитись від нових виплат у Польщі. Але мені цікаво, як довго я зможу знаходитись в іншій країні, які у мене там будуть права і можливості, чи зможу я оформити там якусь допомогу. Бо у мене з дитиною не дуже є можливість працювати

    1. А на якій підставі ви поїдете в іншу країну ЄС? Ваші дні біометрії закінчилися, є віза або інші підстави? Якщо ви отримували гроші — то ви оформили Стутус тимчасового захисту одночасно з Песелем! На яких підставах вам би вплачувалися кошти? Наразі якщо Статус оформлений в Польщі — отде країну ви можете змінити тільки відмовишись від Статусу. Але інша країна може вам відмовити у наданні Статусу Тимчасового захисту повторно! Відповідно й дпомог не бьудет як по Статусу

      1. Доброго дня! Підкажіть, будь ласкаБ якщо я проживала в Іспанії рік маючи тимчасовий захист (резиденція темпораль через війну), а потім відмовившись від нього, чи можу я скористатись літаком і полетіти до Польші по безвізу біометрії, чи впустять у літак? Дякую

    2. У меня с сыном временная защита на год, по истечении 7 месяцев, я вернулась в Украину проведать родственников. Мне сказали, что обратно меня не впустят. У меня там остался сын, что делать в таких случаях?

  2. Оформила pesel с отпечатками пальцев. Получила профиль.
    Что делать дальше чтобы легально находится под временной защитой в Польше/Белосток
    Спасибо

      1. Знаходжуся в Берліні зробив тільки прописку хочу податися на 24 параграф ,але вже закінчилося 90 днів від перетину кордону.Відкриють параграф чи ні?

  3. Питання до юриста:
    6 березня 22 року виїхали в Польщу з дружиною з України, перебували в Польщі до 27 березня, нічого не оформлювали ніде. 27 березня відлетіли на лікування (обстеження в онкологічному центрі в Тель-Авіва) до Ізраїлю літаком з Кракова. 28 червня повертаємось до Кракова. Чи можемо ми оформити тимчасовий притулок у Польщі?

  4. Добрий день. 21 березня я з двома дітьми (1 дитина з інвалідністю) приїхали до Іспанії. Отримали тут тимчасовий захист, на статус біженця не подавали, виплат ніяких не отримували, на виплати пов’язані з інвалідністю дитини не подавали. Спекотний клімат цієї країни не підійшов моїй дитині. Три рази втрачала свідомість, забирала швидка допомога. Ми в маленькому курортному містечку де взимку немає роботи. Тому вимушені повернутись назад на Україну. Підкажіть, будь ласка, чи зможемо ми виїхати повторно з України в разі небезпеки? Чи зможемо оформити тимчасовий захист в іншій країні?

      1. Доброго дня.А ви не скаже що буде якщо не скасувати тимчасовий захист в Чехії?

      2. Якщо я оформлю статус тимчасового захисту в одній країні, чи зможу я потім переїхати до іншої країни та жити не переоформляючись? жити тут

  5. Чи можна повернутися до Польщі з Нідерландів і чи зможемо ми перебувати легально в Польщі з дітьми навіть якщо ужонд не дасть нам погодження на статус тимчасового прихистку?

  6. Якщо подали на тимчасовий захист в Португалії ,(13.09), однак процес триває довго вже місяць чекаємо на сертифікат. В Німеччині запропонували роботу, чи можливий переїзд не дочекавшись документів, що підтверджують т.з. в Португалії? Безвіз закінчився. Хоча з 90 днів безвізу 1 місяць ми викреслюємо очікування, так?
    Термін перебування в ЄС: з 7.07.22 по тепер, але з 14.09 подали Т.з в Португалії.

  7. Доброго вечора. 9 березня виїхала з дитиною до Португалії. Отримала тимчасовий захист. На виплати не подавала — працювала. У серпні змушена була поїхати до України допомогти батькам з будинком. Зараз збираюсь повертатись до Португалії. Чи можуть бути проблеми при перетині кордону? Документи, підтверджуючі отримання тимчасового захисту у мене є. Дякую.

      1. Вибачте. Я правильно розумію, після майже п’яти з половиною місяців перебування в Португалії під тимчасовим захистом і після двох місяців перебування в Україні можуть виникнути проблеми з поверненням? Дякую за відповідь.

      2. Добрий вечір! У мене страшно особлива ситуація, допоможіть будь- ласка, вийти на правильний вихід. Маю шведську директиву на основі українського внутрішнього паспорту, на допомогу не подавалася, нічого не отримувала в цій країні і не дочекавшись кординаційного номеру, виїхала із Швеції, 21 червня перетнувши польський кордон. В Україні подалася на біометричний закордонний паспорт і поки він був у процесі виготовлення , за внутрішнім українським, на основі якого зроблена директива, в’їхала до Польщі. Знайшла роботу, подалася на песель з укр .статусом. І тут почалось саме цікаве. Песель зі статусом укр ,на руки видали, за цим песелем влаштувалась на роботу, отримала банківську картку. І так би і до цієї пори не знала, якби 19 листопада не зібралася в Україну за виготовленим новим біометричним паспортом. Почала робити дію.пл, але вона не додавала мій песель, на аплікації відображається : » особа посядає недозволений статус іноземця». Так і без «дія.пл» я виїхала з Польщі в Україну, думаючи що у мене все норм, за внутрішнім українським паспортом і повернулася через 5 днів до Польщі, на роботу за новим біометричним паспортом. Пішла відразу ж в ужонд , з’ясувати чому у мене не відкривається дія.пл. Думала це причина в паспортах. І тут я дізнаюся, що песель начебто у мене є, я по ньому дозвіл на працю отримала до 24 серпня 2023 року, банківську карту, працюю, отримую заробітну плату і навіть одноразову допомогу отримала по ньому. Але в базі даних по номеру песелю, я маю що » особа посядає недозволений статус іноземця» від 21 червня 2022 року, тобто з того дня, як я перетнула польський кордон, виїздаючи із Швеції. Тепер я в шоці від всього цього і не знаю, як я маю бути? Куди звернутися щоб все виправити і легалізувати своє надходження в Польщі? Як я розумію, на підставі того, що я відкрила тимчасовий захист у Швеції, директива, Польща типу і надала мені дозвіл і не надала. Тобто я живу, працюю, як начебто отримала тимчасовий захист у Польщі, але реально його у мене нема. До Швеції я повертатися не можу, бо то була спроба створення серйозних стосунків з чоловіком, і своє перебування у Швеції я мала легалізувати тимчасовим захистом, але стосунки не склалися. В ужонді говорять, що песель мій дійсний, але без статусу укр і якщо я маю роботу, то я легально знаходжусь на території Польщі. В агенстві , від якого я працюю, кажуть що всі громадяни, які в’їхали на територію Польщі після 24 лютого 2022 року, автоматично отримують тимчасовий захист і можуть знаходитися в Польщі до 24 серпня 2023 року
        В групах соц мереж, куди звернулася за допомогою від народу, взагалі нічого не розуміють . Як можна було мати шведську директиву і влаштуватись на працю у Польщі? Я вже нічого сама не розумію. Буду вдячна на роз’яснення, як від спеціаліста

  8. Доброго дня!
    Виїхала до Німеччини 24 червня і оформила статус біженця, допомоги ніякої не отримувала ,28 червня отримала фіктивний сертифікат,але основи для перебування (Aufenthaltstite) не отримала,оскільки чекала більше 3,5 місяців і повернулась в Україну 20 жовтня.
    Чи можу я перетнути кордон по біо до іншої країни чи потрібно обов‘язково тепер робити візу або робочий контракт?

  9. Добрий вечір. В серпні 2022 заЇхала в Польшу , отримала Pesel Ukr та профіль Зауфани. Грошові виплати не отримувала. В вересні виїхала з Польши та з EC.
    Питання , через яку кількість днів автоматично пропаде тимчасовий захист в Польші, якщо не повернуся?
    Друге запитання, якщо відмовитися від захисту в Польші , можливо отримати захист в Чехії та як це зробити?
    Дякую

  10. Виїхав в Німеччину 18.02.22 .31.08.22 подав документи на тимчасовий прихисток параграф 24,виплат не отримував і не претендую,просто хочу офіційно влаштуватися на роботу.В Україні отримую пенсію по інвалідності,чи можуть мені припинити пенсійні виплати в Україні в зв’язку з тимчасовим прихистком в Німеччині?

  11. Добрий день! Така ситуація: а квітні 2022 приїхали в Швецію, оформили тимчасовий захист згідно директиви. У жовтні 2022 вилетіли в Канаду. На даний час дуже хочу повернутись в Швецію. Питання в тому чи можемо ми повернутися після трьох місяців перебування в Канаді? Чи скасовується статус тимчасового захисту якщо були за межами ЄС більше 90 днів?І головне чи продовжать тимчасовий захист у Швеції якщо він діє тільки до 4.03.2023

  12. Добрий вечір! Цікавить таке питання. Маю тимчасовий прихисток в Португалії. Хочу на декілька місяців виїхати закордон на заробітки разом із хлопцем (у хлопця резиденція в Португалії) і опісля повернуся назад, чи втрачу я тимчасовий захист, як мені поступити в такій ситуації?

  13. Доброго дня. Подскажите будь ласка,якi потрiбнi документы щоб оформить в Чехii тимчасовий захист.

  14. Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо в людини тимчасовий прихисток в Італії закінчується 04.03.23р., чи може вона виїхати з Італії трохи пізніше, використовуючи дні безвізового режиму, тобто чи можна застосувати після цієї дати правило 90 днів, щоб не було депортації на кордоні ЄС при в’їзді в Україну?

  15. Добрий день ! Будь ласка підкажіть
    3 20.03.2022 я знаходжусь в Латвіі, отримала візу форми D як тимчасовий захист , віза закінчиться в марті
    Чи можу я переїхати до Чехії та просити захист там ?

  16. Добрий день, скажіть будь ласка Вікторія, у мене така ситуація я отримала статус захисту у Швейцарії яка не є країною ЄС, але хочу переїхати до ЄС, чи можна мені відмовитися від Швейцарського і отримати повторно захист у країні ЄС?

      1. Скажіть будь ласка ,маю прихисток в Угорщині,якшо анулюю в Угорщині і зможу працювати в чехії ?! Чи де мені дізнатися чи Чехія мене офіційно візьме коли я буду анульована у венгрії

  17. Добрий день. Якщо я отримала тимчасовий захист,наприклад, у Польші, чи можу я з’іздити на короткий термін до країни , що не у Шенгені? Якщо я поїду на 5 днів до Турції, я втрачу статус тимчасового захисту?

      1. Дякую. Тобто, я можу їхати до страни, яка не є членом Євросоюзу, і не є у Шенгені, і при цьому наслідків ( відмова мені ,наприклад, у подальшому тимчасовому захисті) не буде?

  18. Дякую. Тобто, я можу їхати до страни, яка не є членом Євросоюзу, і не є у Шенгені, і при цьому наслідків ( відмова мені ,наприклад, у подальшому тимчасовому захисті) не буде?

  19. Доброго дня! Таке питання перебуваю в Німеччині з 07.03.2022, тимчасовий прихисток. Чоловік в Польщі. Чи можу я переїхати до нього? На яких умовах? І що для цього потрібно?
    Дякую за відповідь

  20. Вітаю! Я поїхала з України у березні 2022 та отримала громадянство Ізраїлю за правами репаиріації. Зараз хочу отримати захист у Португалії, чи можу я це зробити?

  21. Доброго дня, скажіть будь ласка, якщо я з дітьми була під тимчасовим прихистком у Польщі 6 місяців, потім відмовилась від виплат і повернулася на Україну, тут ми знаходимся вже пів року, чи можна просити про тимчасовий прихисток у Швейцарії, приймуть нас там чи це вже не можливо? Дякую

  22. Доброго дня. Підкажіть будь ласка. Ситуація така: чоловік від 11.02.2022 проживає у Польщі. Чи може він на пару днів виїхати у іншу країну Євросоюзу і повернутись у Польщу?

  23. Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, як правильно поступити в такій ситуації. Ми з донькою приїхали у Польшу на початку березня по біометричним паспортам. Через 12 днів отримали статус тимчасового захисту в Польщі. Якщо ми зараз у квівтні, після року перебування у Польщі зі статусом тимчасового захисту поїдемо в Україну, відмовиввшись від цього статусу, чи зможемо а середині травня поїхати в Італію у туристичну поїздку на танцювальний фестиваль? Чи буде у нас можливість заїхати у Європу по безвізовому режиму? Ми ж знаходилися у Польщі більше року, але зі статусом тимчасового захисту, а не по безвізовому режиму. Чи потрібно нам перебувати в Україні 90 днів, щоб знову поїхати в Європу? Дякую

  24. Добрий день! Мала тимчасовий захист у Польщі, але повертаюся в Україну, і після місяця перебуванняв Україні він анульовується, як я розумію. Коли я зможу після цього перетнути кордон по безвізу до Європи? Потрібно чекати півроку, чи 90 днів безвізу можуть бути використані одразу?

  25. Сестра подала на тимчасовий притулок в Португалії в січні місяці. Нарешті в червні отримала всі три номери, але сертифіката так і нема. Чи може вона поїхати в Польщу провідати родину?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *