Як ми вже писали на нашому юридичному порталі, ми прогнозуємо, що в Україні неминучий обвал цін на житло як на вторинному, так й на первинному ринку.
Це відбудеться зовсім скоро, і ось чому. Як ми писали, ціни на житло в новобудовах України та великиих міст зокрема, у 2021 році зросли на рекордні 20%, і це після банаторчної стогнації ринку.
За даними агенції нерухомості, вторинне житло подорожчало у 2021 році на рекордні 9%. Тож, ціни на нерухомість зростають, але це відбуваєтсья на фоні кризи неплатежей населення України за комунальні послуги (до вересня 2021 року борг населення складає рекордні 80 мрд. грн.). Та на фоні зростаючих цін на продукти, товари та постуги у країні. Разом з цим, знижуютсья купівельні спроможності споживачів: ціни на свинину зростають та можуть зрости на 20-38% у 2021 році (в порівнянні з 2020 р). Зниденні відоткових ставок у банках України додало пожвавлення на ринку нерухомості на певний час — клієнти банків не бачать анших видів заробітку, ніж вкладання у нерухомість, з подальшою ціллю ії здавати в оренду. Додамо сюди процеси, які пов’язані з пандемією Ковід-19.
Все це показує аналітикам ринку, що відбуваєтсья стогнація. Купівельна спроможність падає, а нерухомість «з котловану» часто купують ділки на перепродаж.Загалом по країні, нерухомості в ціні зросла на стільки, що купівля ії стала недоступною для більш ніж 90% населення.
Через все це в Україні незабаром очікується обвал цін. і на первинному і на вторинному ринку.
Керівництво країни впровадило іпотеку під 7%. Це ніаби як активізувало клієнтів на ринку нерухомості.
Але, на сьогоднішній день в Україні ціни на житло досягли максимально можливої економічно обґрунтованої ціни. Адже вже зараз по їснуючим цінам, дозволити собі придбати нерухомість можуть тільки 8% громадян України.
Ця ситуація є дуже небезпечною і нам вона дуже нагадує докризовий 2007 рік, після якого настав важкий кризовий 2008. Ще причини, чому може виникнути криза на ринку нерухомості — це у тому випадку, якщо забудовники ще підвищать ціни на квадратні метри, тоді населення вже не зможе купувати. Адже попереду зима з ії традиційними витратами господарств країни.
Якщо забудовники на хвилі роздмухування ринку ще підвищать ціни (а саме це ми спостерігаємо на ринку Іміста Буча, де квадратні метри в новобудовах зросли подекуди з 12000грн. до майже 17000грн.), то втратять покупців. Також, все це може спровокувати хвилю банкрутства учасників ринку.
А вже маючи на ринку проблемні новобудови, клієнти можуть злякатися вкладати гроші надалі, та при такому розвитку подій, завжди слід різкий обвал цін на житло.
За даними експерта ринку, юриста Вікторії Корєтнік, з середини липня 2021 року почалася стогнація ринку. Ринок нерухомості в Україні «просів» майже на чверть. У ріелторів лишаєтсья лише слабка віра в те, що восени будуть відбуватися угоди по купівля нерухомостію Якщо цього не станеттсья ми маємо всі шанси побачити падіння ринку нерухомості не у 1 кварталі 2022 року, а наприкинці 2021. — саме так в Україні прогнозують обвал цін на житло.
1 thought on “Ціни на нерухомість в Україні можуть впасти вже наприкінці 2021 році”