Зараз багато громадян України запитують: як біженцю з України поїхати до США? Як податись на статус біженця в Америці? Як Америка пускає українських біженців?
Про те, як потрапити українським біженцям в Америку, розповіла юрист Вікторія Корєтнік. За її словами в даний момент в Америці не розроблені механізми (принаймні вони не опубліковані офіційно у відкритих джерелах) та правила. які б дозволяли рахувати. що програма з переїзду українських біженців у США існує та діє. Також не опубліковані вимоги, які висуває Америка до українських біженців у випадках переїзду до США.
Таким чином, можна зробити висновок, що переїзд українського біженця до Америки швидше неможливий. Особливо якщо врахувати той факт, що статистика говорить про таке: у березні 2022 р. — з 1 по 16 березня в Америку переїхали лише 7 українських біженців. Зазначимо, що США зараз приділяють увагу тим українським громадянам, які мають родичів у США. Проте такі громадяни України й раніше могли скористатися різними програмами переїзду до США.
Також зазначимо, 19 квітня було опубліковано програму захисту Українців у США, проте вона стосується лише тих, хто перебував у США до 1 березня 2022р.
Про те, як потрапити українським біженцям в Америку, розповіла юрист Вікторія Коретник. За її словами в даний момент в Америці не розроблені механізми (принаймні вони не опубліковані офіційно у відкритих джерелах) та правила. які б дозволяли рахувати. що програма з переїзду українських біженців у США існує та діє. Також не опубліковані вимоги, які висуває Америка до українських біженців у випадках переїзду до США.
Таким чином, можна зробити висновок, що переїзд українського біженця до Америки швидше неможливий. Особливо якщо врахувати той факт, що статистика говорить про таке: у березні 2022 р. — з 1 по 16 березня в Америку переїхали лише 7 українських біженців. Зазначимо, що США зараз приділяють увагу тим українським громадянам, які мають родичів у США. Проте такі громадяни України й раніше могли скористатися різними програмами переїзду до США.
Також зазначимо, 19 квітня було опубліковано програму захисту Українців у США, проте вона стосується лише тих, хто перебував у США до 1 березня 2022р.
Дивіться відео коментар на Youtube
Для довідки інформація від офіційних органів США:
Після нападу Росії на Україну Міністерство внутрішньої безпеки (DHS) надає підтримку та гуманітарну допомогу нужденним громадянам України як у Сполучених Штатах, так і за кордоном. Для захисту українців, які проживають у США, міністр внутрішньої безпеки надав Україні статус тимчасового захисту (TPS) терміном на 18 місяців. Це дозволить українцям, які перебувають тут з 11 квітня 2022 року, залишитися та подати заяву на отримання дозволу на роботу в США. Прихильність до адміністрації Харріса переміщеним українцям. Ми тісно координуємо наші зусилля з нашими європейськими союзниками та партнерами, які знаходяться на передньому краї цієї гуманітарної кризи.
Юридичні шляхи для українців
Хоча ми очікуємо, що багато українців вважають за краще залишитися в Європі ближче до своїх родин та своїх будинків в Україні, Сполучені Штати оголосили про плани прийняти до 100 000 українців та інших осіб, які рятуються від російської агресії, з використанням усього спектру законних шляхів. Зокрема, США зосереджені на прийомі відповідних українців, у яких є члени сім’ї у Сполучених Штатах, та віддані захисту найбільш уразливих. Сполучені Штати працюють з Європейським Союзом та нашими партнерами над забезпеченням добре скоординованого глобального гуманітарного реагування та періодично оновлюватимуть цей інформаційний бюлетень, додаючи додаткову інформацію про програму.
Тимчасовий статус захисту
Міністр внутрішньої безпеки Алехандро Н. Майоркас надав Україні статус тимчасового захисту (TPS) терміном на 18 місяців. Це нове позначення дозволить громадянам України (та особам без громадянства, які востаннє проживали в Україні), які проживали у Сполучених Штатах до 1 березня 2022 року, залишатися тут протягом зазначеного періоду та звертатися за дозволом на роботу, якщо вони відповідатимуть кваліфікаційним вимогам . Після публікації у Федеральному реєстрі інструкції з подання заяви на TPS та документ про дозвіл на роботу будуть доступні на веб-сайті Служби громадянства та імміграції США (USCIS). Інформацію про те, як подати заявку на TPS та документ про дозвіл на роботу, можна знайти тут: www.USCIS.gov/tps.
Притулок
Громадяни України, які перебувають у Сполучених Штатах, які не можуть повернутися в Україну через те, що вони зазнавали переслідувань або побоюються переслідувань через свою національність, расу, релігію, належність до певної соціальної групи або політичні переконання, як правило , можуть клопотати про надання притулку. Ці заявки повинні бути подані в USCIS, якщо вони не видаляються.
Інформацію про те, як подати заяву на притулок у США, можна знайти тут: www.USCIS.gov/ asylum.
Програма прийому біженців у США
Програма прийому біженців у США (USRAP) є міжвідомчою ініціативою за участю кількох урядових та неурядових партнерів, як зарубіжних, так і всередині країни, чия місія полягає у переселенні біженців до Сполучених Штатів. Бюро у справах населення, біженців та міграції (PRM) Державного департаменту США (DOS) несе спільну відповідальність за управління USRAP та відіграє провідну роль у пропозиції кількості прийомних та пріоритетів обробки.
DHS USCIS несе відповідальність за співбесіду із заявниками на отримання статусу біженця та розгляд заяв про надання статусу біженця. У рамках своїх угод про співпрацю з Центрами підтримки переселення (RSC) PRM займається прийомом біженців, спрямованих Управлінням Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН), посольствами США та деякими неурядовими організаціями (НУО), а також попередньою перевіркою справ. та оформлення осіб для поїздки до Сполучених Штатів. Уряд США зараз має програму прямого доступу Пріоритет 2 для українців у рамках програми Лаутенберга для деяких членів груп релігійних меншин у Євразії та країнах Балтії.
У цю категорію входять євреї, євангельські християни та українські католицькі та православні віруючі, зазначені у виправленні Лаутенберга, розділ 599D розділу V, паб. L. № 101-167 з поправками, з близькими родичами США.
USCIS продовжить обробляти існуючі справи про біженців за участю громадян України, які перебувають у черзі USRAP, а також проводитиме співбесіди та розглядатиме нові справи в міру їх надходження до нас. Для отримання інформації про USRAP див. USCIS.
Гуманітарне умовно-дострокове визволення
Фізичні особи можуть клопотати про умовно-дострокове звільнення для себе або від імені іншої особи, яка перебуває за межами Сполучених Штатів, з невідкладних гуманітарних чи важливих суспільних причин. Умовно-дострокове звільнення дозволяє людині тимчасово в’їхати до Сполучених Штатів та подати заяву на отримання дозволу на роботу, але воно не дає імміграційний статус і не відкриває шлях до законного імміграційного статусу. Умовно-дострокове звільнення є дискреційним і видається у кожному конкретному випадку, і його не слід вимагати, щоб уникнути звичайних процедур видачі візи, процедури відмови від неприйнятності.
Як Українцю отримати біженство?
Як мені отримати допомогу?????
Як мені отримати допомогу????? І куди мені звернутися???