Перші кроки у Дрездені
Читайте статтю та поради: Куди звернутися біженцю з України в Німеччині? Адреси, контакти.
Біженців з України раді вітати вас у місті Дрезден. Наводимо основну інформацію.
Дрезден – столиця Вільної держави Саксонія, розташованої на сході Німеччини. Місто відоме своїм мистецтвом і культурою, воно також є важливим діловим та науковим центром. Тут мешкає близько 560 000 осіб.
Як біженцю з України вам зараз дозволено перебувати в Німеччині, а значить і в Дрездені протягом 180 днів.
Тим не менш, ви повинні мати при собі документ, що засвідчує особу (наприклад, паспорт, посвідчення особи). Реєстрація в офіційних органах не є обов’язковою. Але якщо вам потрібна допомога, наприклад, проживання, харчування або медична допомога, ви повинні зареєструватися. Детальна інформація — у розділі «Прописка та реєстрація».
Біженці, які не знають де жити, приїжджають до Центру первинного прийому біженців та переселенців Вільної держави Саксонія у Лейпцигу.
Біженцям, яких розмістять у центрі прийому (наприклад, у спортзалі) та охочим залишитися у Дрездені, прохання стати на облік у Відомстві у справах іноземців та у Відділі соціального забезпечення, а також пройти медичний огляд.
Для вирішення всіх важливих питань та адміністративних процедур (наприклад, для отримання фінансової підтримки) вам потрібен документ, що засвідчує особу (наприклад, паспорт, посвідчення особи), за допомогою якого ви можете ідентифікувати себе. Принесіть його, будь ласка, із собою. Якщо ви втратили свої документи на шляху, ви повинні подати заяву до імміграційної служби на видачу тимчасових документів.
Багато питань, що стосуються розміщення та опіки біженців з України, наразі перебувають на узгодженні між різними органами. Тому інформація на цій сторінці може змінюватись. Зверніть, будь ласка, на цю увагу та стежте за оновленнями.
Вас уже зареєстрували у німецьких органах поліції? Реєстрація означає, що ваші особисті дані, відбитки пальців та фотографії внесли до бази даних. В цьому випадку нічого робити більше не потрібно.
Якщо ви ще не були зареєстровані в поліції, ви повинні зареєструватися в електронному вигляді в імміграційній службі (Ausländerbehörde) протягом перших днів після прибуття. Напишіть повідомлення на адресу auslaenderbehoerde@dresden.de. У ньому вкажіть:
- прізвище
- ім’я
- місце народження
- дату народження
- номер паспорта
- Підтвердження часу виїзду з України (штамп паспортного контролю)
- прикріпіть до повідомлення копію свого паспорта або посвідчення особи.
Після цього ви отримаєте тимчасове посвідчення на легальне перебування у країні (Fiktions-Bescheinigung). На його підставі ви можете звернутися до Соціальної служби із заявою про виплату допомоги на оплату витрат на харчування та житло. Коли ви матимете на руках це тимчасове посвідчення на легальне перебування в країні, ви можете йти одразу до Соціальної служби – у центр для тих, хто знову прибув, приходити не треба. Але доставка тимчасового посвідчення на легальне перебування в країні може тривати кілька днів, тому що Відомству у справах іноземців також доводиться багато працювати.
Навіщо потрібна реєстрація?
Вона важлива, щоб ви могли отримати допомогу від держави (наприклад, проживання чи харчування) та право на більш тривале перебування.
Коли прийде відповідь?
Зверніть увагу на те, що може пройти деякий час, перш ніж ви отримаєте відповідь. Втім, це не проблема, адже біженці з України можуть перебувати в Німеччині 180 днів. Ви отримаєте інформацію електронною поштою, як тільки почнеться офіційна реєстрація.
Центральна установа для первинного прийому біженців Лейпцига
Якщо у вас немає якоїсь приватної мети в Німеччині чи Європі, то ви повинні поїхати до закладу для первинного прийому біженців Вільної держави Саксонія. Ця установа розташована в районі Лейпцигу під назвою Моккау (Aufnahmeeinrichtung Mockau III (Установа для прийому біженців Моккау III), Graf-Zeppelin-Ring 6, 04356 Leipzig). Поїздка поїздом з Дрездена займе близько двох годин.
Короткострокове перебування у Дрездені
Якщо Ви їдете транзитом і Вам нема де зупинитися, будь ласка, зверніться до волонтерів на вокзалі. Вони допоможуть знайти житло та харчування. Пункти волонтерів розташовані на головному вокзалі Дрездена.
Приватні квартири
Ви маєте можливість пошуку житла в приватному порядку. Через друзів, родичів чи приватних посередників. Багато жителів Дрездена наразі пропонують безкоштовне житло для прибулих із України.
Тут можна знайти відповідні пропозиції: https://plattform-dresden.de/search-for-housing/
Ті, хто вже знайшов помешкання, можуть залишатися там. Не обов’язково переїжджати до житла, наданого державою (наприклад, до пункту первинного прийому). Тим, хто вже перебуває у Дрездені і хоче тут залишитися, не треба міняти місце проживання.
Харчування та забезпечення
Біженці отримують їжу, одяг, житло, опалення, медичне обслуговування та засоби гігієни. Неважливо, чи вони розміщені в приватному порядку, чи міською владою Дрездена.
Для цього необхідно подати заяву до відділу соціального забезпечення (Sozialamt). Напишіть повідомлення на адресу sozialleistungen-asyl@dresden.de. Заявку можна подати англійською або німецькою. Від вас потрібна наступна інформація:
- ім’я та прізвище всіх осіб, які подають заяву
- дати народження
- для кількох осіб: дані про родинні зв’язки
- актуальна адреса (для приватних квартир — вказати прізвище на поштовій скриньці)
- контактні дані (номер телефону та ел. пошту для зв’язку)
- дата прибуття в Дрезден
Крім того, відскануйте та прикріпіть паспорти або інші особисті документи (право водія, свідоцтво про народження, …) всіх осіб. При отриманні вам буде призначено час для особистого візиту до відділу соціального забезпечення. Саме він відповідає за розгляд заяви. Цей посібник називається Виплати кандидату на отримання статусу біженця (Asylbewerberleistungen). Такі виплати ви отримаєте, навіть якщо ви не подавали заяви про набуття статусу біженця.
Для швидкого отримання фінансової допомоги: авансовий платіж можна отримати без тимчасової посвідки
Якщо Ви проживаєте у приватному приміщенні та необхідно швидко отримати фінансову допомогу, Ви можете отримати авансову суму допомоги від Відомства у справах іноземців навіть без тимчасового дозволу на проживання.
Для цього зверніться до відділень Управління соціального забезпечення:
Відділення на півночі
Бюргерштрассе 63, задній корпус, 01127 Дрезден/Bürgerstraße 63, Hinterhaus, 01127 Dresden
для районів Клоцше, Нойштадт, Пішен (Klotzsche, Neustadt, Pieschen) та селищ Вайксдорф, Лангебрюк, Марсдорф (Weixdorf, Langebrück, Marsdorf)
Відділення на Заході/в Центрі/на Півдні
Лінгнер Алеї 3, південний захід, 5 поверх, 01069 Дрезден / Lingner Allee 3, Südeingang, 5. Obergeschoss, 01069 Dresden
для районів Альтштадт, Плауен, Котта (Altstadt, Plauen, Cotta) та селищ Коссебауде, Альтфранкен, Гомпіц (Cossebaude, Altfranken, Gompitz)
Відділення на Сході
Херцштрассе 23, 01257 Дрезден / Hertzstraße 23, 01257 Дрезден
для районів Блазевиць, Лейбен, Проліс, Лошвіц (Blasewitz, Leuben, Prohlis, Loschwitz) та селищ Шенфельд-Вайсіг та Кауша (Schönfeld-Weißig und Kauscha)
Години прийому
по вівторках з 9:00 до 12:00 та з 14:00 до 18:00, а також
по четвергах з 9:00 до 12:00 та з 14:00 до 16:00)
без попереднього запису
Незабаром управління соціального захисту продовжить робочий час.
Дякую за інформацію — якщо ми сім’я 3 2 дятьми — ми отримаємо житло?
Добрий день, чи можна переїхати в Дрезден з іншої землі? Я вже зареєстрована. Інвалід 3гр. Потрібна лікарня. І хочу працювати після курсів німецької мови. Чи це можливо : знятися з реєстрації і зареєструватися у Дрездені? Буду вдячна за відповідь.
Я из Украины беженец куда нужно обратиться после приезда в Штургат
Центри для біженців
Адреси:
Arbeitsgemeinschaft für die eine Welt e.V.
Rotebühlstraße 63
70178 Stuttgart
Tel. +49711 60144 718
Amnesty international Gruppe 1049 / Gruppe 1532
Lazarettstraße 8
70182 Stuttgart
Tel. +49711 23 36 53
Flüchtlingssozialdienst der AWO Stuttgart
Olgastraße 63
70182 Stuttgart
Tel. +49711 210 61 70
Evangelische Gesellschaft Stuttgart e.V. — Internationales Beratungszentrum
Schloßstraße 76
70176 Stuttgart
Tel. +49711 28 54 40
Migrationszentrum Stuttgart-Mitte — Caritasverband für Stuttgart e.V.
Weissenburgstraße 13
70180 Stuttgart
Tel. 0711 645 31 31
Migrationsberatung der AWO Stuttgart
Olgastr. 61
70182 Stuttgart
Tel. +49 711 21061 70
Fax: +49 711 21061 71
migrationsdienste@awo-stuttgart.de
http://www.awo-stuttgart.de/index.php/migrant-innen/migrationsberatung-fuer-erwachsene
Migrationszentrum Bad Canstatt Caritasverband
für Stuttgart e.V.
Spreuergasse 47
70372 Stuttgart
Tel. +49711 55 05 91 10
Sozialdienst für Flüchtlinge Evangelische
Gesellschaft Stuttgart e.V.
Schloßstraße 76
70176 Stuttgart
Tel. +49711 28 54 40
Доброго дня!
Якщо в мене є знайомі в Дрездені, що можуть прописати мене і надати житло, чи можу я там залишитися на тимчасовому захисті?
Доброго дня!
Скажіть будь ласка, де зараз приймають українців? Я інвалід 2 групи і після пересадки легень, тому необхідні міста що знаходяться біля клінік в Гановері, Єссені, Дрєздані, Кельні. Дякую за відповідь. І як можна зв’язатися з волонтерами?
Допоможіть будь ласка , я з України. Моя жінка виїхала в Німеччину і спочатку мешкала в Дрездена , там вона віддала дітей до спец закладу,а сама переїхала в Лейпциг , мені не надає ніякої інформації де знаходяться діти , говорить що в спец закладі яким займається служба у справах сім’ї та молоді,я хочу знайти де вони на справді знаходяться. Моє ім’я Логвиненко Роман Сергійович, ім’я і прізвище дружини Логвиненко Олександра Олександрівна 1996 року народження з міста Київ , ім’я та прізвище синів Логвиненко Кирило Романович та Логвиненко Ярослав Романович. Допоможіть мені будь ласка.
Доброго дня!
Скажіть, будь ласка, чи приймають зараз українців в Дрездені? Є можливість орендувати житло (двоє дорослих та одна дитина). Чи довго доведеться шукати житло? Чи нададуть тимчасовий прихисток?
Дякую заздалегідь за відповідь!
Вирішує влада Німеччини, загалом Німеччина пріймає
Здравствуйте! Моя супруга выехала в Германию почти два года назад, и слава богу сейчас спустя два года ей удалось забрать туда детей. Живёт в Дрездене. подала на детей заявления в джобцентр, но уже месяц как нет ответа. Детям нужно в школу куда то ходить и детки особенные требуют наблюдение специалистов я о медицине, но так как они не зарегестрированы они не могут ни в школу получается ходить и где их поставить на учёт врачу тоже не знаем. Не будите ли так добры не подскажете куда ей с двумя детками можно обращаться? Буду вам очень признателен за совет
Добрий день.Чи можу я і дитина прибути до Дрездену як біженці?Проживаємо в Одесі.