Пд час дії режиму воєнного стану перетинати державний кордон військовозобов’язаним заборонено, та їснує низка підстав, за наявності яких виїхати за межі України все ж можливо.
Зокрема, мають право перетинати кордон:
- особи з інвалідністю;
- особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України і супроводжують їх;
- особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України;
- особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують їх;
- батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи.
- батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років
Окрім іншого, для перетину кордону у таких випадках необхідно пред’явити службовим особам Державної прикордонної служби документи (їх нотаріально засвідчені копії), що підтверджують інвалідність відповідних осіб.
Зауважимо, що наразі такими документами є:
- посвідчення, яке підтверджує статус особи з інвалідністю;
- пенсійне посвідчення, в якому зазначено групу та причину інвалідності;
- посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в якому зазначено групу та причину інвалідності;
- довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Наказом Міністерства соціальної політики України 21 вересня 2015 року N 946 .
А ось довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) таким документом вже не є. Кабінет Міністрів України виключив її із відповідного переліку.
Повний перелік підстав та документів, що дають право на перетин кордону, наведений у Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
20 березня 2023р.
Добрий день. Які потрібні документи для перетину кордону батькові дитини зі статусом — інвалід з дитинства, якщо дитина перебуває в Італії офіційно під тимчасовим захистом (має тимчасовий паспорт, право на проживання). Чи може вимагати прикордонна служба України довідку про проживання дитини за кордоном? Дякую!
Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому — сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2—2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2—2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2—2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому — сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.
Нажаль на практиці не випускають
Доброго дня. Якщо дружина інвалід 2 групи. Чоловік може супроводжувати за кордон зараз у липні 2023 р. А то щось не можу зрозуміти на сайті. Дякую.
Привіт, якщо дружина інвалід 2 групи є громадянкою іншої країни, чи може чоловік супроводжувати її за кордон. Враховуючи зміни і поправки до закону які були нещодавно.
Дякую