Багато хто вважає, що при продажу квартири на вторинному ринку ризик наштовхнутися на шахраїв є тільки у покупців. Однак це не так. Всупереч поширеній думці, злочинці не обходять стороною і продавців вторинного житла. Ця стаття розповість вам про основні хитрощах злочинців, а також про способи убезпечити свою угоду, і позбавити шахрая шансів поживитися вашими матеріальними засобами.
«Покупці-наводчики»
Ви виставили квартиру на продаж і, через якийсь час, вам дзвонять такі довгоочікувані покупці. Ви натхнені і, не думаючи про каверзу, запрошуєте їх в поки ще своє житло. Потенційні майбутні господарі будинку, зайшовши в обставлене меблями приміщення, недовго оглядаються, кажуть, що їм потрібен час, щоб все обдумати і зникають. А після їх відвідування ви не дораховуємо певної суми грошей і коштовностей. Ви намагаєтеся відшукати цю пару, але безуспішно — телефон не відповідає, а особисті дані людей ви не взяли.
Це найпоширеніший спосіб у шахраїв. Щоб уникнути подібного злодійства — завжди запитуйте дані приходять до вас людей, а також складіть акт огляду приміщення і впишіть в нього всю інформацію про тих, хто прийшов покупців. Також в даному акті варто прописати суму наданого покупцем авансу (не варто вибирати формулювання «завдаток», так як вона зобов’язує продавця в разі зриву угоди повернути отриману суму в подвійному розмірі) і штрафних санкцій.
Оплата покупки готівкою
Потенційний покупець оглянув майбутню нерухомість і каже вам, що квартира настільки хороша, що він готовий підписати тут і зараз договір купівлі-продажу і віддати всю суму готівкою. Ви, в передчутті легкої следки, погоджуєтеся, підписуєте папери про передачу нерухомого майна і побіжно переглядаєте склеєні стрічкою грошові купюри. Але, прийшовши додому, виявляєте серед купюр фальшивки і різану порожню папір. Шахрай зник, а ви залишилися без нерухомості і без пристойної грошової суми.
Щоб уникнути подібного гіркого досвіду, при здійсненні угоди варто скористатися послугами банків, а саме банківським переказом, осередком або акредитивом, а також послугою перерахунку і перевірки на справжність заданої вами суми. Невеликий нюанс: під час оренди комірки, варто укласти додаткову угоду, з прописаними термінами оренди осередків, а також відкритого для продавця доступу до них (без участі покупця). Якщо цього не зробити, шахрай придумає тисячу причин, щоб в призначений час не приходити в банк — оренда буде прострочена і покупець отримає і квартиру і гроші.
Ретельно перевіряйте всі документи, а якщо знайшли помилку не соромтеся вказати на неї і перечитати виправлений договір знову, складайте документи самостійно або скористайтеся допомогою вашого юриста і ретельно оглядайте передані вам купюри. Ці невигадливі правила допоможуть після здійснення операції зберегти не тільки ваші кошти, а й нерви.
Сейчас есть черные риэлторы. Из за того что все электронно просто черные нотариусы просто вносят изменения в реестра а владелец и не знает. Увы таковы реалии в Украине сейчас на рынке недвижимости
Спасибо
Согласна полностью они так и действуют!
Подтверждаю. Так бывает
Все верное написано!
Дуже дякую!