В Україні Міністерством Юстиції організована система безоплатної правової допомоги. Ця правова допомога ділиться на первинну та вторинну.
Група юридичної підтримки українців з України в Телеграм. Підпишись!
.
Первинна правова допомога — це надання консультації, правової інформації особам, які звертаються.
Вторинна правова допомога — надаються послуги складання процесуальних документів, ведеться захист людини у кримінальному процесі, а також представлення інтересів клієнта в судах або в інших органах у цивільному адміністративному праві. До прикладу, при затриманні людини, поліція зобов’язана очікувати, поки до затриманої людини приїде адвокат. Адвокат проведе першу зустріч із клієнтом, поговорить з ним, пояснить йому права, — і тільки після цього правоохоронці можуть продовжувати подальші дії.
107 центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги діють в усіх областіх України, а саме:
- 23 регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
- 84 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
- 5 правових клубів «Pravokator»;
- 428 бюро правової допомоги;
- близько 1500 штатних юристів системи безоплатної первинної правової допомоги;
- 6760 адвокатів залучених до надання безоплатної вторинної правової допомоги;
Як можливо отримати безоплатну юридичну правову допомогу?
Кожен может дізнатися як йому можливо отримати правову допомогу, для цього треба особисто звернутися до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадських правозахисних організацій або до бюро правової допомоги . Знайти найближчий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, бюро правової допомоги та офіс громадської правозахисної організації можна на карті
Інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги в Україні можна дізнатися, зателефонувавши за номером телефону 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно. За цим телефоном кожен може отримати консультацію з правових питань, з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів.
Відмітимо, що в разі затримання громадянина, центри приймають заявки від правоохоронних органів і забезпечують надання адвокатів безкоштовно. За свою роботу адвокат отримує гонорар від держави.
Вторинна правова допомога безкоштовно працює, щоб забезпечувати захист у кримінальному процесі. Черговий регіонального центру одразу після надходження заявки (протягом години) знаходить адвоката в будь-який час доби, терміново адвокат прибуває до клієнта. Поліція зобов’язана очікувати, поки до затриманої людини приїде адвокат. Адвокат проведе першу зустріч із клієнтом, поговорить з ним, пояснить йому права, — і тільки після цього правоохоронці можуть здійснювати якісь заходи.
При зверненні до регіонального центру правової допомоги адвокат надається громадянину безоплатно. Які є обмеження у наданні цієї послуги кожен може дізнатися особисто за номером телефону 0 800 213 103 .
.
Допомога адвоката на всіх стадіях справи
Рішення кримінальних суперечок — серйозна сфера юридичних послуг. Тут як ніде важливий результат роботи юриста. Якщо в цивільному або трудовому праві невдача правознавця полягає у втраті грошей або робочого місця, то в кримінальному можливі ризики куди суворіше — це і позбавлення певних прав, і обмеження свободи, і навіть її позбавлення. Кому довірити рішення такої важливої проблеми?
Кваліфікованого фахівця, знайомого зі специфікою кримінального судочинства не з чуток. Саме такі професіонали понад 9 років дозволяють кримінальні суперечки в «Справа Закону». Накопичений досвід і багата практика — гарантія успішного результату справи, за яку взялися наші юристи.
У кримінальному праві важливі деталі. Підхід юристів «Справа Закону» полягає в детальному аналізі ситуації, що склалася. Важливі всі деталі — тільки так можна відтворити цілісну картину події і знайти оптимальний вихід.
Ретельний аналіз ситуації передбачає розгляд кількох варіантів її розвитку.
Наші кримінальні юристи знають, як провести слідство і суд по обраному курсу. У т же час напоготові запасні варіанти дій: при вирішенні кримінальної спору важливо бути готовим до будь-якої несподіванки.
Задля досягнення поставленого результату чималу допомогу надає і напрацьована практика. Рух по аналогії з іншим успішним справою ще більше гарантує успіх. Нам важливо досягти бажаного, і з цієї причини наші професіонали використовують весь арсенал доступних засобів, включаючи робочі і судові прецеденти.
«Справа Закону» не робить послугу по вирішенню кримінальної спору — ми вирішуємо вашу проблему. Перекладаючи на плечі наших фахівців відповідальність за результат справи, ви знаходите свободу від тяжкості цього тягаря. І це єдино вірний підхід: кращим рішенням стане участь компетентного і грамотного юриста!
Практика кримінальних суперечок
Різноманітність кримінальних суперечок настільки велике, що не представляється можливим їх перерахувати.
Однак серед усього потоку вирішених справ найбільш часто ми стикаємося з:
Суперечками про невинність. Як бути, якщо ви або близька людина стали фігурантом кримінальної справи? Як довести невинність, коли органи слідства ігнорують алібі в своєму прагненні показати хорошу статистику розкриття? На допомогу прийде «Справа Закону». Наші юристи не тільки врятують вас від судової системи, а й забезпечать виплату компенсації за завдані збитки;
Суперечками про зниження розміру покарання. Гуманність суду — предмет, що відрізняється динамічністю. Як змусити суд знизити розмір покарання? Які факти і вчинки приведуть до таких наслідків? «Справа Закону» впорається і з цим завданням;
Спорами про права обвинувачених та підсудних. Органи попереднього слідства і дізнання нерідко забувають про права обвинувачених. Однак громадянин під слідством не повинен терпіти знущань і поневірянь. «Справа Закону» забезпечить дотримання законності і змусить порушників ваших прав відповісти за законом.
Доброго дня. До Вас таке запитання: Чи можуть призвати на службу до ЗСУ комісованого по ст.57б(псоріаз)?Дякую
Есть ли в Киеве услуги бесплатного адвоката для инвалидов 2 группы по вопросу трудового спора с предприятием?
Все данные в этой статье
Що до спадкоємців
Добрий вечір.Я працювала на швмдкій допомозі лікарем. На момент початку війни виїхала до Німеччини, так як являюсь матір‘ю одиначкою. Мене змусили звільнитись. Я написала заяву на звільнення. Зараз повертаюсь до України, зочу повернутись на роботу, але наш роботодавець не бере нікого на роботу( місця вільеі є). Чи мають право мені відмовити у відновленні на роботі. Дякую
У вашому випадку потрібно вивчати документи, онлайн неможливо сказати
Добрий день, в мого чоловіка на війні загинув брат в грудні 22році, ні дружини ,ні дітей, і батьків, тільки брат, подавали запит в частину на виплати, прийшло тільки на поховання, в військоматі сказали що більше нінаякі виплати ми непідлягаємо , но в документах , що прийшли із частини наказ командира сплатити, чи то ми так читаємо чи так і є , допоможіть розібратись чи брат загиблого має право на виплати із частини чи ні, Дякую
Доброго дня, потрібна думка юриста. Пояснюю ситуацію з 18.02.2024 року по сьогоднішній день мені телефонують кредитори що у їхній установі було взято кредит на моє ім’я але я цього кредита не брала і протягом 18.02.2024 року цілий тиждень у мене телефон глючив і сама карта телефона також. Банки вказують що всі операції проводились через банк плумб гроші надходили в автоматично списувались у мене є виписка з банку. Я звернулась в поліцію написала заяву вони мене допитали всі матеріали перевірили і казали чекати і не сплачувати кредит але % нараховуються але мені слідчий надав витяг з єдиного реєстру я їм його відправила але деякі установи просять надати паспорт як далі діяти в такій ситуації ваші рекомендації як можна вирішити ситуацію?
Чекайте висновків та відповідей поліції звісно
Чекаю на Вашу відповідь
Я мати двох діток ще маленьких , одному 6 років іншому один рік , та вагітна 3 дитиною — термін 7 місяців ,, мого чоловіка мобілізували рік назад , через 2 неділі взагалі відправляють на бахмут, я сильну нервую , та боюся що залишусь одна з 3 маленькими дітками, я їжджу в лікарню і своїх діточок лишаю на сусідів , бо немає на кого лишити , що робити в таких випадках ?
Доброго вечора! Ситуація наступна : ученицю музичної школи внаслідок війни бабуся забрала в Італію, оскільки батько дитини наразі захищає Україну. Чи має право дитина продовжувати навчання в музичній школі дистанційно? Бажання є, інструмент має. В музичній школі директор наполягає на неможливості подібного навчання.
Треба вивчати документи — які правила в школі
Дякую. А стаття 57-1 про державні гарантії в умовах воєнного стану підпорядкована правилам школи?
Виконавча заблокувала зарплатну пенсіну карту .Прошу допомоги розблокувати карти
Добрий ранок.Чоловік учасник АТО, була контузія,наявні хвороба серця, остіохондроз, проходив лікування.А зараз по висновку ВЛК поставлений діагноз синусова тахікардія 1 ступеня(хоча коли проходив лікарів ні хто не захотів слухати скарги на здоров’я і навпаки казали що з хворим серцем ще може служити), по результатам комісії пригодний, але проблеми із здоров’ям залишились. Було назначено додаткове обстеження,але не повністю(не може пройти обстеження добре,тому що ні хто не хоче займатись) дали направлення на лікування,ще призначено медикаментозне лікування. З ТЦК приходили і кажуть що з ним розмовляли і не помітили що він хворий, хоча не однократно чоловік заявляв. Приходять і погрожують вагітній жінці і батькам, що чоловік або сяде або відправлять на 0. Ми збирались звернутись до суду оскаржити рішення ВЛК і подати заяву за погрози, але тут всі відмовляються і не хочуть з ними зв’язуватися, бо все домовлено. Будь ласка скажіть що можна зробити в нашій ситуації? Дякую
Добрий день, допоможіть будь ласка виконавчі органи заблокували карти, можливо розблокувати онлайн, так як я знаходжусь на лікуванні і не можу пересуватися.
Доброго дня! Підкажіть будь ласка чи можуть студенти відмовитися від переведення з дистанційного на очне навчання? Якщо так то як правильно написати заяву від групи?
Через причину неправильно розміщеного та непридатного для перебування бомбосховища.
Дякую за відповідь.
Погасили по акції кредит у банку, 20% банк списав нам, але сказав що ми повинні сплатити з цієї суми 1,5 ВС и 18% ПДФО. Чи повинні ми сплачувати ці проценти?
спасибо большое вам уважаемые юристы за помощь!!! Вы мне и моей маме очень помогли в деле против банка!!!
Доброго дня.
Відповідно до ч3 п1 ст. 28 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»
від 25 березня 1992 року №2233-XII, та всіх попередніх законів, я відносився до осіб молодшого офіцерського складу, які перебувають у запасі першого розряду, про що є відмітка у військовому квитку.
Відповідно до ч6 п4 ст. 37 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»
від 25 березня 1992 року №2233-XII і всіх попередніх законів, та пункту 35 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» від 30 грудня 2022 року № 1487, та всіх попередніх нормативних актів, які діяли станом на 2014р., я маю бути виключений з військового обліку по досягненню граничного віку, оскільки 1.07.2014 року мені виповнилось 45 років — досяг граничного віку, зараз 55років.
Думаю поновити на військовому обліку не зможуть, адже згідно ч.1, ч.2 статті 37 закону України №2233-XII, я не належу до жодної категорії громадян.
Додаток №2 до мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 22 червня 2015 року №322/2/2180дск «Організаційно-методичні вказівки щодо порядку проведення призову військовозобов`язаних на військову службу під час мобілізації, в особливий період та його документального оформлення». Пункт 11. Поновлення громадян на військовому обліку військовозобов`язаних, які були виключені (зняті) з нього за старим законодавством, проводяться у такому порядку: абз.2 … (якщо під час уточнення військово-облікових ознак буде встановлено, що громадянин був виключений з військового обліку за діючим законодавством, він на військовому обліку не поновлюється)…
Під час оновлення даних у ЦНАПі отримав витяг №1284731-10072024 з ЄДР призовників, військовозобов’язаних т резервістів, що «даних про перебування на військовому обліку не знайдено», в графі вид військового обліку: «не на обліку».
Чи звертатись в ТЦК для отримання відмітки у військовому квитку про виключення з військового обліку по досягненню граничного віку?
Чи при такому зверненні навпаки поновлять на обліку?
Чи є ще якийсь закон при якому мене можуть поновити на обліку?
Як правильно розуміти Додаток №2 до мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 22 червня 2015 року №322/2/2180дск Пункт 11. абз.2 ?
Дякую за відповідь.
Володимир.
Добиться консультации невозможно. Приложение не работает. Мессенджер в тоже. Найти ближайший пункт консультации невозможно. Одна роботоговорильня по указанному телефону и выбивает в конце,когда до нужного пункта добрался