40 злотих на добу для біженців у Польщі: хто з українців зараз може отримати цю допомогу
Потік українських біженців у Польщу не припиняється. Все частіше у мережі ведуться дискусії про те, чи дійсно у Польщі припинили виплачувати кошти за програмою 40 злотих. А також обговорюють терміни й категорії осіб, які можуть скористатись із цієї фінансової допомоги. Ми розповімо в чому правда?
ПРОГРАМА “40 ЗЛОТИХ”: ЧИ ПРИПИНЯЛИ ВИПЛАТИ УКРАЇНЦЯМ
Попередні заяви польських урядовців, про припинення виплат, доволі часто неправильно трактують. Окремі особи помилково вважають, що із липня українським біженцям не проводяться виплати коштів за програмою “40 злотих”.
Проте насправді, з 1 липня 2022 року у Польщі лише обмежили перелік категорій українських біженців, які можуть отримувати ці виплати понад 120 діб.
Йдеться про те, що при перевищенні терміну у 120 діб з моменту перетину кордону допомога буде виплачуватись лише:
- особам з інвалідністю,
- пенсіонерам та неповносправним, які потребують допомоги сторонньої особи,
- вагітним жінкам,
- особам, які виховують дітей до 12 місяців або трьох і більше дітей.
ЯК ЗМІНЮВАЛАСЬ ПРОГРАМА ВИПЛАТ НА ПРОЖИВАННЯ ТА ХАРЧУВАННЯ
У першій редакції спеціального закону Польщі про допомогу громадянам України було встановлено термін 60 діб на виплати 40 злотих на особу. Ці добові виплати були спрямовані на забезпечення/відшкодування витрат на житло і харчування для українських біженців.
З 27 квітня 2022 року були внесені зміни у законодавство. Зокрема збільшено до 120 діб термін виплат грошової допомоги в розмірі 40 злотих особа/доба з дня прибуття українського біженця у Польщу.
ВИПЛАТИ 40 ЗЛОТИХ ЗА ПРОЖИВАННЯ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ УКРАЇНЦЯМ
Терміни виплати
Насамперед українським біженцям слід правильно розуміти часові рамки, які застосовуються при обчисленні термінів отримання допомоги у розмірі 40 злотих на добу.
Дехто помилково вважає, що відлік цього терміну починається із дня/моменту початку проживання у приміщенні, на яке оформляється виплата допомоги. Це хибне припущення створює багато клопотів українським біженцям. Адже законодавчо визначено, що відлік терміну, за який проводяться виплати починається із моменту перетину кордону особами, на яких оформляються виплати.
Тобто, якщо українські біженці прибули у Польщу і, для прикладу, через 20 діб на них оформили виплати 40 злотих, то термін виплат становитиме не 120 діб, а лише 100.
Звичайно ж, за винятком категорій осіб, які були вказані вище, і можуть отримувати виплати понад 120 діб з моменту прибуття у Польщу.
Оформлення виплат
Також слід врахувати, що подання заяви на оформлення допомоги у розмірі 40 злотих проводиться на спеціальному бланку. А його форму також було змінено із початку дії програми у Польщі.
Тому при поданні заяви до органів місцевої влади слід попросити надати вам оновлений бланк для заповнення. Адже у мережі часто можна завантажити стару версію бланка заяви на отримання допомоги 40 злотих.
На українських мігрантів, які щойно прибули у Польщу та ще не встигли оформити ідентифікаційний номер PESEL, власники житла також не зможуть оформити виплати.
На сьогодні, український біженець, на якого планується отримання допомоги 40 злотих повинен мати номер PESEL, який в обов’язковому порядку вказується в оновленому бланку заяви.
чи можно поїхати наукраїнському ід карта
чи можу япоїхати ідвое дітей
Чи маю право я, як багатодітна мати, оформити дану допомогу вдруге, так як виїжджала в Україну на рік?
Доброго вечора. Дуже цікавить мене таке саме питання , яке ви написали. Чи є відповідь на ваше запитання? Планую вдруге поїхати з донькою. Але незнаю закона цієї программи 40+. Якщо ви уже в курсі, то відпишіть мені, будь ласка. Дякую за увагу.