Штучне здрожчання на ринку нерухомості загалом в Україні та у місті Київ зокрема — це більше схоже на змову Забудовників та рекламщиків у роздуванні повітряного міхура, аніж на справді здорожчання. Адже у населення немає коштів. Підтверджує це й статистика. Коли впадуть ціни на нерухомість , а також прогноз цін на нерухомість 2021-2022 , читайте у матеріалі.
Попит на ринку нерухомості в Києві зокрема нижче, ніж пропозиція
І це більше схоже на «змову» на ринку, або на рекламно-маркетинговий трюк, з ціллю «витягнути» кошти з населення, адже на піку панічних настроів, чуток про подорожчання, українці схильні робити необдумані дії.
Вартість квартир у місті Київ (на вторинному ринку) за перше півріччя 2021 року зросла на 5,1%, а якщо порівнювати ціни за травень 2021 року з травнем 2020 року, то відбулось зростання цін на 12,6% — $ 1809 проти $ 1606.
Подорожчання житла в новобудовах тягне за собою ціни на вторинному ринку. Але покупців все одно менше, ніж продавців. Розберемо, що відбувається.
Варто зауважити, що кількість квартир, виставлених на продаж, знижується. Кількість виставлених на продаж квартир скоротилося з 40 000 у травні 2021 року до 30 000 в червні 2021р. Цей процес розпочався в минулому році — у вересні 2020 року на ринок виставили максимальну кількість квартир за останні два роки — близько 60200 квартир, а в наступні місяці відбуваєтсья зниження пропозицій.
Попит нижче, ніж пропозиція, пояснює тенденцію директор консалтингової компанії City Development Solutions Роман Герасимчук. На зниження попиту грає сезонність — в липні і першій половині серпня, активність ринку знижується, кажуть експерти. Як результат, це впливає на пропозицію — частина власників знімають з продажу квартири в очікуванні осіннього зростання цін.
Наразі у Києві на вторинному ринку продається близько 2000 квартир в місяць. Ріелтори зауважують: недостатній попит та літо — це сезон, коли квартири купують менше, часто продавці знімають квартири з продажу , щоб дочекатися кращих цін.
Прогноз АН Lex-Group щодо цін на квартири в Києві до кінця 2021 року:
Ціни на вторинному ринку завдяки описаним вище процесам, будуть зростати, та до кінця року верогідно полдорожчання на 3-6 %, але ось у 2022 році відбудеться неминуче зниження цін — адже потенційні покупці придбають нерухомість у 2021, а з урахуванням того, що збільшення доходу у переважної більшості населення за повідомленнями ДержСтату не очикуєтсья, тож й нерухомість купувати частіше не стануть.
Тож, неминуче, ціни на житло впадуть.
Спасибо за подробный обзор