Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким українські жінки можуть ставати на військовий облік добровільно.
Як стверджують представники органів військового управління, до кінця 2022 року ані жінки, ані керівники підприємств, де трудяться жінки, не нестимуть адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку, тому що цей період визначений як перехідний.
З 26.10.22р. запроваджено добровільний військовий облік жінок, згідно із Законом України № 2664-IX громадянки України, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і:
— мають спеціальність та / або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною Міноборони,
➡️ беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням;
— закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність,
➡️ підлягають взяттю на військовий облік.
Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової вищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.
Жінки на військовому обліку не зможуть виїжджати за кордон, повідомила юрист Вікторія Корєтнік.
Військовий облік жінок в Україні: так чи зможуть українки виїжджати за кордон?
Президент Україні підписав закон, який передбачає запровадження обов’язкового військового обліку та добровільного військового обліку для жінок. У документі залишили норму про обов’язкове взяття на військовий облік медичних працівників. На даний момент жінок на кордоні не перевіряють, адже ця норма вступає в дію у 2023 році.
Також, на кордоні ніхто не перевіряє освіту жінок.
Дуже часто задають питання, якщо жінка лікар, яка зараз перебуває за кордоном, планує повертатися до України у відпустку, але боїться .Що ій робити? Також, вказана жінка не збирається ставати на облік у військкоматі.Чи може жінці щось загрожувати і чи зможе вона, у разі потреби, знову виїхати за межі країни?
Справді, жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну спеціальність та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком-підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних із 2023 року.
Щодо виїзду за кордон: на жінок, які є військовозобов’язаними, поширюються норми, що й на військовозобов’язаних чоловіків. (Постанова № 921 від 7 грудня 2016 року ).
Закон набув чинності, але зараз ніхто не примушуватиме жінку йти до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, проте вже з 2023 року буде штраф (від 510 до 850 грн. якщо ці дії вчинено повторно, доведеться віддати від 850 грн. до 1700 грн.).
Щодо відстрочки — жінки можуть отримати відстрочку від мобілізації з тих самих підстав, як і військовозобов’язані чоловіки.
Якщо жінка особисто не отримувала повістку, не перебувє на військовому обліку, то за діючим законодавством вона може без обмежень виїжджати за кордон. Але варто чекати детальних механізмів від від влади.
Российские офицеры сообщили, собственно что отправляются из г. Херсон. Что в свою очередь бы это теперь могло значить?
Спасибо