Як дізнатись, які «доступні ліки» повністю безоплатні
Попри повномасштабну війну, що триває в Україні вже понад рік, програма «Доступні ліки», за якою українці можуть отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою, не припиняла діяти ні на день.
На сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 405 препаратів (крім інсуліну та комбінованих лікарських засобів) та ще 72 препарати інсуліну та 9 комбінованих лікарських засобів.
Якщо ви бажаєте дізнатись, які з них повністю безоплатні, на сайті МОЗ розміщений актуальний реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації:
Читайте також:
Які аналізи в Україні безкоштовні?
Які ліки та терапія безоплатні для онкопацієнтів
У таблиці можна побачити:
- назву діючої речовини (міжнародну непатентовану назву) та торговельну назву лікарського засобу (стовпці № 2 та № 3);
- форму випуску та дозування (стовпці № 4 та № 5);
- кількість одиниць лікарського засобу в одній споживчій упаковці (стовпець № 6);
- назву та країну виробника ліків (стовпець № 8);
- суму доплати за упаковку (стовпець № 16) та іншу інформацію.
Саме за останнім стовпцем, де міститься інформація про суму доплати за упаковку, можна бачити усі повністю безоплатні «доступні ліки».
Перелік ліків, які входять у програму, можна знайти у документі “Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року”
НАКАЗ 21.08.2023 № 1495 Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року
Тож якщо ваша мета обрати повністю безоплатний лікарський засіб за електронним рецептом, то потрібно у завантаженому списку ліків у стовпці № 2 знайти необхідну міжнародну непатентовану назву, у стовпці № 5 – потрібне дозування, а у стовпці № 16 – усі комірки із сумою доплати в 0,00 грн.
Понад 13 тисяч аптек та аптечних пунктів відпускають “Доступні ліки” та інсуліни за е-рецептами безоплатно або з невеликою доплатою. Але де шукати аптеки з «Доступними ліками», якщо ви знаходитесь в іншому місті, тільки почали користуватись програмою “Доступні ліки” або не можете знайти потрібний лікарський засіб у найближчій аптеці. Розповідаємо
Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map
В меню зліва оберіть ваш населений пункт, а у фільтрі “Програма еРецепту” — потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном.
Але радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є потрібний вам лікарський засіб в наявності.
А ще знайти аптеку можна через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot
Слідуйте за вказівками чат-боту і він вкаже, де найближча аптека.
Ще один простий спосіб — зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, яка відпускає ліки за необхідним напрямком.
Нагадуємо, до програми реімбурсації (відшкодування) вже додано імуносупресанти.
Нагадуємо, у програму входять ліки за такими напрямами: серцево-судинні захворювання; діабет ІІ типу; хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів; інсуліни; розлади поведінки і психіки та епілепсія; нецукровий діабет, хвороба Паркінсона, імуносупресивні препарати.
Щоб отримати ліки за програмою реімбурсації – необхідно отримати електронний або паперовий рецепт. Про те, яку інформацію має містити рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки», детальніше — за посиланням:
Дякую!