Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Загальна інформація
Консульський відділ Посольства України в Чеській Республіці здійснює прийом документів на виготовлення закордонного паспорту. Ця послуга доступна лише для громадян України, що мають посвідку на тимчасове/ постійне проживання в Чехії – přechodný / trvalý pobyt, або візу, видану чеськими міграційними органами.
Зареєструватися на прийом до консульства можна за посиланням
Термін виготовлення:
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон без урахування строків доставки оформляється у строк до трьох місяців з моменту оформлення заяви-анкети.
Ви також зможете за додаткову оплату замовити пришвидшену доставку паспорта.
Оформлення паспорта
Паспорт оформляється:
1. Особам, які досягли 16-ти річного віку – на 10 років.
2. Особам, які не досягли 16-річного віку, – на 4 роки.
Довідково:
Я громадянин України і біжу від військового конфлікту в Україні. Чи можу я клопотати про тимчасовий захист у Чехії?
Інформація про подачу заяви про статус тимчасового захисту:
Чи відповідаю я умовам надання тимчасового захисту?
Тимчасовий захист буде надано в Чеській Республіці, зокрема, наступним особам:
Громадянам України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та згодом залишили Україну.
Іноземці з третіх країн та особи без громадянства, яким було надано міжнародний захист або еквівалентний національний захист в Україні до 24 лютого 2022 року.
Членам сімей осіб, перерахованих у пунктах 1-2, які разом із ними перебували в Україні до 24 лютого 2022 року та згодом разом виїхали з України.
Член сім’ї – чоловік, зареєстрований партнер, неповнолітня не одружена дитина особи, зазначеної в пунктах 1-2, або неповнолітня не одружена дитина чоловіка такої особи або іншого так званого близького родича, який перебуває під опікою та проживає в сім’ї така людина.
Іноземці, які мали діючий дозвіл на проживання на території України станом на 24 лютого 2022 року, та їх виїзд до держави, громадянином якої вони є, або на частину її території неможливий у зв’язку з загрозою реальної небезпеки згідно з § 179, пункт 2 Закону про перебування іноземців на території Чехії.
Тимчасовий захист може надаватися також у зв’язку з возз’єднанням сім’ї з власником тимчасового захисту або, у виняткових випадках, та інших випадках.
Іноземець, який мав діючий дозвіл на проживання (довгострокова віза, довгострокове/постійне проживання/тимчасовий захист), виданий в іншій державі, та такий дозвіл на проживання було анульовано/строк дії якого закінчився після 24 лютого 2022 року, не має права на надання тимчасового захисту. . При цьому іноземець, який мав довгостроковий дозвіл на проживання в Чехії і після 24 лютого 2022 року не продовжив це перебування або був його анульований, не має права на тимчасовий захист. Ці іноземці не є особами, які мешкали/перебували на території України до 24 лютого 2022 року.
Як я можу подати заявку на тимчасовий захист?
Звертайтеся за тимчасовим захистом особисто.
Чи їздив я до Чехії після 24 лютого 2022 р.? Я звертаюся за тимчасовим захистом до Регіональних центрів допомоги Україні.
Я член сім’ї громадянина України, незалежно від національності, мандрую з ним. Я подаю заяву до Регіональних центрів допомоги Україні.
В інших випадках я звертаюся за тимчасовим захистом особисто на робочі місця ОАММП МВС, де мені допоможуть вирішити ситуацію в індивідуальному порядку та іншими способами.
Громадяни України, які оформили інший посвідку на проживання (наприклад, службову картку), продовжують займатися питаннями проживання у відділенні ОАММП МВС.
Що потрібно для подання заяви на тимчасовий захист?
Необхідно подати заявку
чинний паспорт, якщо він у вас є,
докази того, що ви перебували на території України 24.02.2022 та залишили територію України внаслідок вторгнення військ Російської Федерації (наприклад, паспортні дані, гуманітарний дозвіл на в’їзд або інший документ, виданий на ваше ім’я, що свідчить про ваше перебування в Україні)
підтвердження проживання, якщо орган кризового управління не надає його вам