Роз’яснення від влади Польщі:
Нормативні акти, що регулюють видання віз у польських консульських установах, а саме Регламент Європейського Парламенту та Європейської Ради (ЄС) № 810/2009 від 13 липня 2009 р., яким було запроваджено візовий кодекс Європейської Спільноти (Візовий Кодекс) та Закон від 12 грудня 2013 р. про іноземців, передбачають, що заяви на отримання віз подаються особисто, за винятками, передбаченими цими нормативними актами (зокрема, для неповнолітніх, за яких заяви подаються батьками або опікунами).
До таких винятків належать також правила, запроваджені у рамках регулювання з метою мінімізації негативних наслідків впливу епідемії вірусу SARS-CoV-2 на діяльність установ та оформлення віз іноземцями. Йдеться про положення, які дозволяють особам, що проживають або перебувають на території таких країн, як Україна, Білорусь, Молдова, Грузія та Вірменія, подавати заяви про видачу національних віз до польських консульств, розташованих у цих країнах, поштою або за дорученням.
У кожному такому випадку особа, яка звертається по візу поштою або через уповноважену особу, повинна перебувати на території країни, в якій знаходиться консульство, до якого подається візова заява.
Іноземець, який перебуває поза територією однієї з зазначених вище країн, у тому числі у Польщі, не має права подавати заяву про видачу візи у польському консульстві, яке знаходиться в одній з вищезгаданих країн, ані поштою, ані через уповноважену особу.
Якщо така заява буде передана до консульства й у ході її перевірки виявиться, що іноземець не перебуває на території тієї держави, в якій заява має розглядатися, заяву буде повернуто без розгляду. У разі якщо до Генерального Консульства Республіки Польща у Львові надійде візова заява від особи, яка не перебуває в Україні, заяву не буде розглянуто, і вона буде повернена відправникові.
Особи, що перебувають у Польщі та з різних причин бажають продовжити своє перебування, не покидаючи територію Польщі, можуть скористатися можливістю легалізації перебування через воєводські управління за місцем їхнього проживання (посвідка на тимчасове проживання, посвідка на постійне проживання тощо).
Водночас нагадуємо, що на сьогодні, у силу Закону від 12 березня 2022 р. про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави, перебування громадян України у Польщі вважається законним до 4 березня 2024 р. (а в окремих випадках до 31 серпня 2024 р. або до 30 вересня 2024 р.). До цього дня у Польщі можуть законно перебувати як громадяни України, які прибули до Польщі внаслідок воєнних дій в Україні після 24 лютого 2022 р., так і громадяни України, які перебували у Польщі до 24 лютого 2022 р. на підставі польських національних віз або польських посвідок на тимчасове проживання, термін дії яких закінчився до 1 липня 2023 р.
Уся інформація доступна на сайті: