Що робити, якщо громадянин України помер чи загинув в Німеччині?
Якщо громадянин України помер чи загинув в Німеччині, до горя втрати найріднішої людини додаються клопоти та переживанння, пов»язані з:
- виконанням документальних формальностей;
- з отриманням свідоцтва про смерть в Німеччині;
- вибором між похованням в Німеччині, кремацією в Німеччині, перевезенням тіла померлого з Німеччини в Україну;
- з оплатою вищезазначених ритуальних послуг.
Зазвичай, у разі смерті громадянина України в Німеччині відбуваються наступні дії:
В першу чергу, про смерть дізнаються співробітники правоохоронних органів Федеративної Республіки Німеччина та робітники швидкої медичної допомоги.
Вони констатують факт смерті та направляють тіло до моргу для проведення розтину/експертизи тіла.
Після розтину видається лікарське свідоцтво про смерть Totenschein.
Поліція направляє письмове повідомлення про факт смерті громадянина України до відповідного Консульства України (залежно від місця смерті в Німеччині:
- до Консульського відділу Посольства України в ФРН в Берліні;
- до Генерального Консульства України в Гамбурзі;
- до Генерального Консульства України в Мюнхені;
- до Генерального Консульства України в Дюссельдорфі;
- до Генерального Консульства України у Франкфурті-на-Майні.
Консульські співробітники повідомляють про трагедію родичів або уповноважених осіб померлого громадянина України, відповідають на Ваші питання та можуть порадити (не обов»язково) надійне та перевірене міжнародне похоронне бюро, яке гарантовано виконає послуги з поховання, кремації або перевезення тіла померлого з Німеччини до України.
З іншого боку, родичі можуть отримати повідомлення про смерть в Німеччині також від роботодавця, від колег, друзів, знайомих.
Саме з моменту повідомлення родичів про смерть в Німеччині починається процес отримання відповідей на наступні питання:
- Що робити з тілом померлого — зробити поховання в Німеччині, зробити кремацію тіла в Німеччині, замовити перевезення труни з тілом з Німеччини в Україну?
- Хто надасть міжнародні ритуальні послуги з кремації або поховання в Німеччині, або перевезення тіла померлого в Україну?
- Хто оплатить витрати на міжнародні ритуальні послуги — страхова компанія чи оплата буде самостійною?
- Як отримати свідоцтво про смерть в Німеччині?
Що робити з тілом померлого — рішення приймаєте лише Ви з огляду на можливу прижиттєву волю померлого, обставини смерті, можливості родини тощо.
Оплата за ритуальні послуги може бути здійснена страховою компанією (якщо була дійсна страховка, яка передбачає покриття витрат на ритуальні послуги), або родиною самостійно.
Отримання свідоцтва про смерть в Німеччині Sterbeurkunde — це компетенція тієї похоронної служби, яку Ви уповноважите надати відповідні ритуальні послуги.
Для вирішення зазначених вище питань їхати до Німеччини не радимо — тіла померлої особи Ви можете не побачити, поліція та морги з Вами комунікувати не будуть, щось пришвидшити у Вас теж не вийде.
Радимо доручити виконання всіх ритуальних питань надійній, перевіреній часом та позитивним досвідом похоронній службі Bestattungsinstitute.
Радимо зосередитись на організації поховання в Україні, на збиранні грошей на оплату ритуальних послуг.
Звичайно, ми в загальних рисах знаємо, скільки коштує кремація в Німеччині, скільки коштує перевезти тіло з Німеччини до України, — це великі гроші для України.
В залежності від прийнятого рішення про долю тіла померлого — кремація, перевезення тіла, поховання в Німеччині — Ви маєте розуміння вартості ритуальних послуг.
Якщо є страховка — страхова оплатить.