Консульство україни в єврпейській країні має право зареєструвати розірвання шлюбу між громадянами України, якщо хоча б один з них оформив документи для виїзду/залишення на постійне проживання за межами України та має відповідний штамп в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, у таких випадках:
- за спільною письмовою заявою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей;
- за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя:
- визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім;
- визнаний у встановленому законом порядку недієздатним;
- засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше трьох років;
- на підставі рішення суду про розірвання шлюбу.
Реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду України проводиться консулом лише за умови, що шлюб, який розривається, був укладений в органах реєстрації актів цивільного стану України.
У разі, якщо розірвання шлюбу відбулося у судовому порядку в Україні, та не було зареєстровано в органах РАЦС, подружжя (або той з подружжя, хто оформив документи для виїзду/залишення на постійне проживання за кордоном) може подати заяву про реєстрацію розірвання шлюбу до закордонної дипломатичної установи України.
До консульської установи подається:
- оригінал рішення суду (витягу з рішення суду) України про розірвання шлюбу, що набрало законної сили;
- документ про сплату встановленої судом суми державного мита;
- оригінал паспортного документа;
- документ про сплату консульського збору.
Якщо заявник звільнений від сплати державного мита, реєстрація розірвання шлюбу і видача йому свідоцтва проводиться незалежно від сплати державного мита другим з подружжя.
Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
До заяви про розірвання шлюбу обов’язково додається свідоцтво про шлюб, а в разі його відсутності для підтвердження проведеної реєстрації шлюбу витребується повторне.
Реєстрація розірвання шлюбу на підставі постанови про розірвання шлюбу за взаємною заявою подружжя передбачає особисту присутність подружжя або одного з них.
Якщо той з подружжя, який буде відсутній при реєстрації розірвання шлюбу, бажає після розлучення повернути своє дошлюбне прізвище, він повинен вказати це в заяві про розірвання шлюбу. Аналогічний запис вноситься консулом до постанови про розірвання шлюбу.
Довідково:
Шлюбний процес не завжди відбувається мирно — поділ майна, звернення до суду, розгляду. Ускладнить розлучення та наявність у партнерів дітей. Однак якщо конфлікту не уникнути, то допомогти у його нелегкому вирішенні покликаний адвокат із розірвання шлюбу.
Адвокати з розлучень у Європі нададуть комплексну правову допомогу і намагатимуться вирішити конфлікт у досудовому порядку, щоб досягти бажаного результату та захисту інтересів клієнтів. Крім консультацій, компетентний адвокат надасть повний супровід у процесі розлучення: підготовка позову, розлучення через консульство та суд, отримання свідоцтва про рішення суду та розірвання шлюбу. Іноді розлучення ускладнюється суперечками, які вирішуються через суд. Наприклад, так відбувається за наявності дітей у подружжя. Своєчасне звернення до адвоката з розлучень дозволить професіоналу взятися за вирішення актуальних для кількох питань і навіть виступити ефективним переговорником у потенційному досудовому вирішенні конфліктів.
Добрий день.Підкажіть будь-ласка компитентного адвоката з розлучень в Угорщині.
Добрий день, підкажіть, будь-ласка ,адвоката щодо розірвання шлюбу для українських біженців в Гамбурзі, Німеччина