Як вам треба виїхати за межі країн Шенгенської зони
Хоча отриманий у Чехії статус тимчасового захисту діє тільки на території цієї країни, його носії мають право виїжджати з Чехії, наприклад, із метою туризму, але не більше ніж на 90 днів.
Читайте також:
Спеціально для нашого подкасту Міністерство внутрішніх справ Чехії пояснило особливості такого виїзду до країн Шенгенського простору і поза його межі — наприклад, до України.
«Якщо вам надали спеціальну довгострокову візу з кодом D/VS/U (vízum strpění), вас автоматично переводять у систему тимчасового захисту. Хоча на цій візі кількість в’їздів позначена як «00», виїжджати за межі території Чехії можна, але тільки в межах Шенгенської зони. Якщо ж вам треба виїхати за межі країн Шенгенської зони, наприклад в Україну, ви повинні прибути у місцеве відділення МВС, де вам вклеять нову візову наклейку з необмеженою кількістю в’їздів (multiple), щоб ви могли повернутися до Чехії. Якщо у вас іще немає в паспорті ніякої візової наклейки, так само перед виїздом за межі Шенгену (тобто також і в Україну) прийдіть до місцевого відділення Міністерства внутрішніх справ, щоб вклеїти візу з необмеженою кількістю в’їздів. Заплановану поїздку за межі Шенгену при цьому треба підтвердити придбаним квитком на літак чи інший транспорт або підтвердженням про необхідність поїздки».
Детальніше з оновленими умовами перебування в Чехії біженців із України можна ознайомитися на сайті МВС Чехії українською мовою: https://www.mvcr.cz/clanek/ua.aspx
Інформація щодо проїзного документа
Якщо у Вас є тимчасовий захист, але у Вас не має дійсного проїзного документа, Міністерство внутрішніх справ або поліція видадуть Вам посвідчення особи, у разі підтвердження необхідності виїзду з території Чеської Республіки (за авіаквитком, квитком), за умови, що це необхідно у зв’язку з виконанням професії або з будь-якої іншої невідкладної причини. Для поїздок в Україну посвідчення особи не видається. Місцеві умови у жодному з відділень не дозволяють поліції або МВС видавати проїзні документи інакше, як в обґрунтованих випадках.
Важливо повідомити про зміну місця проживання впродовж трьох днів. Як повідомити про ці та інші зміни МВС?
• Повідомити про зміну адреси можливо поштою або у відділення МВС (ОАМР) за місцем нового проживання.
• У разі зміни місця проживання необхідно додати документ про забезпечення житла на новій адресі. Таким документом вважається, наприклад: договір про оренду, письмове підтвердження власника майна та інше. Якщо ви не придавите документ, що підтверджує нада.
• У Празі та Середньочеському краї громадяни України можуть повідомити про зміну адреси на території Чеської Республіки, а також про інші зміни у відділеннях МВС виключно увідповідні години.
• В інших краях Чеської Республіки громадяни України можуть повідомити про зміну адреси на території Чеської Республіки, а також про інші зміни в Крайових центрах допомоги Україні (KACPU). Виключно у робочі дні, коли там знаходяться працівники Департаменту у справах іноземців МВС. У вихідні дніце неможливо зробити.
• Щоб повідомити про зміни можливо скористатися формою. Виповнену форму та інші додатки необхідно надіслати поштою до одного з відділень Департаменту у справах іноземців МВС або прийти особисто. Будь ласка, жодні зміни не надсилайте електронною поштою, вони не будуть враховані. Формуляр для заповнення тут (pdf, 2 MB)
Хочем закрити страховки
Як правильно поїхати з Чехії біженцю?
Читайте також:
Відмова вид страхування в Чехії для біженців з України онлайн
https://lexukraine.com.ua/vidmova-vid-strahuvannya-v-chehii-online/
Як правильно поїхати з Чехії біженцю?
https://lexukraine.com.ua/yak-pravilno-poyhaty-z-chehiy-bizhencu/