Як та за яких умов громадянин України може подорожувати з Польщі до іншої країни — роз’яснює Консульство україни в Польщі (Гданськ).
Якщо Ви втекли від війни в Україні і вже проживаєте у Польщі понад 90 днів ми не радимо виїзд до третьої країни.
Слід пам’ятати, що Польща входить до Шенгенської зони https://cutt.ly/bLwCvv2, якій притаманний вільний рух людей, послуг та капіталів. І більшості з нас здається, що можливості подорожі у рамках цієї зони абсолютно можливі та доступні.
Україна має діючу угоду з Європейським Союзом про безвізовий режим поїздок громадян України , згідно з якою громадянин України , який в’їжджає на територію ЄС за біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон може тут перебувати не більше ніж 90 днів протягом 180 днів.
Якщо громадянин України залишається на довший час — то усі його пересування регулюються на рівні ЄС Кодексом шенгенських кордонів https://cutt.ly/KLwBFXh. Якщо коротко — то громадянин України має отримати в одній із країн посвідку іноземця на тимчасове/ постійне проживання або мати діючу візу типу Д, видані країною-членом Шенгенської зони ЄС, що дасть право на проживання в такій країні, а також на виїзд до 90 днів протягом 180 до інших Шенгену та, як правило, країн ЄС.
Польща, видає такі посвідки громадянам України, які прибули до 24.02.2022 за національною візою і проживають на законних підставах (найчастіше — з метою навчання, працевлаштування, об’єднання сім’ї).
Натомість, Польща охоче приймає українців, які тікають від війни (за що ми полякам дуже вдячні), але той статус, який українці, отримують в Польщі не дає права вільно подорожувати Європою.
Звісно, в умовах відкритої агресії та широкомаштабної війни, розв’язаною росією проти України та українців, є зрозумілим, якщо Ви їдете до іншої країни Європи у пошуках прихистку (до речі, Ви завжди можете перевірити за яких умов та як держави приймають українців, які тікають від війни, на нашому спеціальному сайті tripadvisor.mfa.gov.ua). Однак, якщо Ви втекли від війни в Україні і вже проживаєте у Польщі понад 90 днів ми не радимо виїзд до третьої країни.
І, до речі, так само настійливо радимо уникати подорожей до країн поза межами Шенгенської зони (популярні напрямки Туреччини, Єгипту та ін.). Адже існує велика ймовірність, що після відпочинку Вас просто не пропустять назад якщо Ви вже використали 90 днів перебування по безвізу та попросять зачекати до в’їзду щонайменше 91 день. Адже днів по безвізу Ви вже не маєте, а намагаєтеся перетнути Шенгенських кордон не з України, а з безпечної країни, на території якої немає війни, тож Ви маєте почуватися у безпеці.