ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОДАННЯ ЗАЯВИ НА ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ
Кому буде відмовлено в стутусі тимчасого захисту Чехії?
Іноземець, який мав дійсний дозвіл на проживання (довгострокову візу чи посвідку на постійне проживання, тимчасовий захист), виданий іншою країною, однак, якщо візу чи дозвіл на проживання було анульовано або закінчено після 24. лютого 2022, не має права на тимчасовий захист. Також не має права на тимчасовий захист іноземець, який мав довгострокову візу в Чеській Республіці, однак після 24. лютого 2022 візу не продовжили чи анулювали. Ці іноземці не є особами, які проживали/перебували на території України до 24 лютого 2022 року.
Хто відповідає умовам надання статусу тимчасового захисту в Чехії?
Тимчасовий захист буде надано в Чеській Республіці, зокрема, таким особам:
- Громадянам України, які проживали в Україні до 24.2.2022 року та згодом виїхали з України.
- Іноземцям третіх держав та особам без громадянства, які отримали на території України будь-яку форму міжнародного захисту до 24.02.2022. (тимчасовий захист)
- Членам сімей осіб, зазначених у пунктах 1-2, які перебували з ними в Україні до 24.2.2022 року та згодом виїхали з України.
— Член сім’ї — чоловік (дружина), зареєстрований партнер, неодружена неповнолітня дитина та родич, який проживає в сім’ї на утриманні. - Іноземцям, які перебували на території України до 24 лютого 2022 року, на підставі посвідки на постійне місце проживання, однак не можуть повернутися до країни, з якої родом, або з частини країни, через загрозу реальної небезпеки згідно зі статтею § 179 Закону про проживання іноземців у Чеській Республіці.
Тимчасовий захист може бути наданий також у зв’язку з возз’єднанням сім’ї з особою, яка охороняється, або як виняток в інших випадках.
Інфомація з офіційного сайту Чехії www. mvcr. cz