Заборонили перетинати кордон студентами-чоловікам 18-60р.
Дане рішення прийняло Вище військове керівництво 14.09.22р. через масову підробку документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
Група юридичної підтримки українців з України в Телеграм. Підпишись!
.
За статистикою ДПСУ, лише за липень-серпень на кордоні виявили близько 600 осіб, які використали підроблені документи про навчання у закордонних навчальних закладах.
Як стало відомо раніше, у Харкові студент збирався вчинити самогубство через те, що йому заборонили на виїзд за кордон — 23-річний молодик вступив до естонського університету в Тарти.
Він виклав про це повідомлення на свою сторінку у Facebook про те, та вирішив покінчити життя ось таким чином.
«У своєму самогубстві прошу вважати винною експерта прикордонної служби… Саме вона, незважаючи на всі законні підстави, зарубала мені шанс на життя», — писав Євген Борох.
Влітку його мати, вчителька із селища Золочів, отримала поранення під обстрілами російського «Града», пізніше Лілія Борох померла у лікарні. Декілька місяців хлопець навчався під постійними бомбардуваннями.
«Орда, яка йде на тебе, вбиває маму. Залишає тебе фактично без дому. Ти, незважаючи на все це, чотири місяці проходиш відбір, а потім збираєш необхідні документи із територіального центру комплектування. Все на руках, все є. Але яка різниця? У правовій державі (ст. 1 Конституції) та ієрархії нормативно-правових актів на першому місці стоїть «усне розпорядження керівництва». Чому усне? Тому що ні в кого не вистачає сміливості взяти на себе відповідальність на пряму заборону виїзду студентів. Ми як автомати вам в руки давати не хочемо, але посидіть ви тут, у клітці.. Навчайтеся під ракетами, які над тобою літають. І добре, якщо ракети тільки (хоча ні, взагалі не «добре»). і стратегічних ракет. Для «джек-поту» не вистачає авіабомб. А хоча ні. Пару з парашутами запускали», — зазначив 23-річний мешканець Харківщини.
Як відомо, Президента просять дозводити виїзд студентів іноземних ВИШів за кордон .
Через розголос трагедії вдалося уникнути. Студента все ж таки пропустили через кордон. Після втручання правоохоронних органів хлопець перетнув кордон «у ручному режимі».
Нагадаємо, питання виїзду студентів вишів за кордон від березня мала врегулювати Верховна Рада, але депутати так і не зробили цього до першого вересня. Запитання досі не розглядали.