Як відомо, в Україні, ФОП-сумісник, якщо за нього сплачений ЄСВ не менше мінімального роботодавцем по основному місцю роботи, має право не сплачувати ЄСВ за себе саме в ті місяціколи відбудась така сплата. Питання: чи потрібно ФОПу-суміснику доводити факт сплати роботодавцем ЄСВ нормативними чи іншими документами ?
Відповідь: ФОПи або особи, які провадять незалежну професійну діяльність не повинні повідомляти про сплати за них ЄСВ роботодавцем. Це продиктовано нормами Законів:
відповідно до статті 20 Закону № 2464 податковим органам метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати єдиного внеску надається доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески.
2. Як відображати у звітності ФОПа місяці, за які ЄСВ не сплачений ФОПом за себе, бо сплачений роботодавцем за основним місцем роботи?
Вказані ФОПи ву звітах проставляють прочерки за ті місяці, за які на сумісному місці роботи роботодавцем сплачено ЄСВ (у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Якщо звітність подаєтсья в електронному варіанті — тоді відповідні поля залишаються не заповненими). При подачі звітності в паеровому вигляді, відповідні поля не треба заповнювати — а залишати їх порожніми.
У разі непорозумінь щодо несплати ЄСВ, затверджуютсья віповідні протоколи та є можливіться перевірки даних.