Реєстрація сільськогосподарської техніки під час воєнного або надзвичайного стану
Читайте також:
Як переєструвати трактор в Україні?
Держпродспоживслужба інформує, що відповідно до пункту 15.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 № 694 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів», реєстрація сільськогосподарської техніки під час дії воєнного або надзвичайного стану проводиться за спрощеною процедурою.
Ця спрощена процедура є тимчасовою і передбачає, що державні інспектори Держпродспоживслужби проводять реєстрацію за місцем подання заяви власником машини (без урахування місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи) протягом трьох робочих днів.
Також скорочено перелік документів для реєстрації, зокрема:
- Заява власника.
- Копія документа, що підтверджує право власності.
- Документ, що посвідчує особу представника власника машини та його повноваження (у разі потреби).
- Копія документа, що посвідчує особу власника машини.
Після припинення або скасування воєнного чи надзвичайного стану протягом шести місяців особи, які використовували техніку на тимчасовій реєстрації, повинні провести державну реєстрацію відповідно до Постанови КМУ від 08.12.2009 № 694. Якщо техніка не буде зареєстрована протягом зазначеного терміну, або якщо при реєстрації виявиться невідповідність інформації державним реєстрами, така техніка вважається незареєстрованою.
У разі втрати свідоцтва про реєстрацію, талону тимчасового обліку, номерного знака або посвідчення машиніста-тракториста необхідно звертатися до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем реєстрації фізичної або юридичної особи.
Для реєстрації сільськогосподарської техніки слід звертатися до територіальних органів Держпродспоживслужби. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1051 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України відповідає за інженерно-технічне забезпечення агропромислового комплексу, технічний стан машин, реєстрацію та облік техніки, а також видачу посвідчень трактористів-машиністів.