Апостиль для українців у 2023 році: оновлені правила легалізації документів за допомогою апостилю
Читайте також:
Закон про мобілізацію: всі зміни з 18 травня. Перелік
Апостиль — це міжнародний стандарт, який підтверджує законність документа. Він засвідчується штампом «Апостиль» на оригіналі або копії документа. Давайте розберемо докладніше актуальні зміни в апостилюванні у 2023 році та для кого він необхідний.
Потрібна консультація юриста? Замовте послугу «Приватний юрист» онлайн — швидко та кваліфіковано Потрібна консультація юриста? Замовте послугу «Приватний юрист» онлайн — швидко та кваліфіковано КУПИТИ
Починаючи з 1 січня 2023 року, порядок легалізації офіційних документів за допомогою апостилю змінився в Україні. Розглянемо актуальні зміни та те, хто потребує апостилю.
Що таке апостиль і для чого він необхідний?
Апостиль — це спеціальний штамп, який підтверджує дійсність офіційних документів і робить їх чинними в країнах-учасницях Гаазької конвенції 1961 року. Це швидка процедура легалізації українських документів у 112 країнах світу.
Штамп апостилю може бути накладений на самому документі або на окремому аркуші, який додається до документа.
Апостиль може бути накладений на такі документи:
- свідоцтва, видані РАЦС: про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення дитини, зміну імені та інші;
- нотаріальні акти;
- судові рішення;
- документи про освіту;
- інші офіційні документи, видані в Україні.
Таким чином, якщо вам потрібно буде пред’явити українські документи в офіційних установах за кордоном, вони повинні мати штамп апостилю. Наприклад, якщо ви плануєте подати документи для отримання роботи за фахом і маєте пред’явити диплом про освіту, то ваш диплом повинен мати апостиль, який підтверджує його дійсність. Перед виїздом за кордон рекомендується апостиль на тих документах, які можуть знадобитися.
Які зміни в апостилюванні документів у 2023 році?
Зверніть увагу, що апостиль на офіційних українських документах тепер ставиться виключно на території України. Ви не зможете отримати апостиль на українські документи в посольствах або консульствах за кордоном.
Починаючи з 1 січня 2023 року, частину документів, які раніше засвідчував МЗС, тепер засвідчуватимуть МВС, ДМС та ДПС. Тобто:
- Міністерство внутрішніх справ апостилізує документи, видані ним та його територіальними органами, за винятком документів у сфері освіти та науки.
- Міністерство освіти та науки апостилізує офіційні документи, видані ним, територіальними органами, освітніми закладами, підприємствами, установами та організаціями, що надають освітні послуги або займаються науковою діяльністю.
- Міністерство юстиції апостилізує документи, видані органами юстиції, судами, державними архівами,
Скажіть будь ласка апостіль в Польщі потрібен на довіреність для України?
Доброго дня! Ні, не потібен апостіль дл України