Які країни Європи надають тимчасовий захист повторно
Мільйони українців виїхали до Європи у пошуках безпеки. Багатьом людям не підійшли умови у країні прихистку і для них актуально переїхати в іншу державу.
Де можна отримати тимчасовий захист після прихистку в іншій країні
✔️Німеччина не обмежила прийом українських біженців після іншої країни. Але це питання вирішується на рівні місцевих чиновників. Перед переїздом рекомендується зв’язатися із міграційної службою в конкретному місті Німеччини та уточнювати про умови прийому. Інформація доступна на порталі для біженців з України.
✔️Нідерланди. Ця країна приймає українських біженців після тимчасового захисту в іншій країні. Для цього слід відмовитися від статусу в першій країні, бо правила забороняють користуватися ним у двох країнах одночасно. Детальну інформацію можна знайти на сайті для українських біженців. Останнім часом потік українців до Нідерландів збільшився.
✔️Румунія не відмовляє у тимчасовому захисті, якщо людина вже користувалася прихистком в іншій країні ЄС. Про прибуття, реєстрацію та програму допомоги українцям можна дізнатися на порталі dopomoha.ro.
✔️Іспанія приймає українців після тимчасового захисту в інших країнах. В цій країні не можна обрати місто для проживання – його можуть призначити в будь-якому регіоні. Для того, щоб отримати тимчасовий захист, слід подати заяву у Центрах CREADE. Вони працюють у Мадриді, Барселоні, Малазі та Аліканте. Також можна звернутися до поліції столиці провінції.
✔️Португалія надає тимчасовий захист незалежно від попереднього прихистку в іншій країні. Українцям слід подбати про відмову від статусу в попередній країні. Детальну інформацію можна знайти на сайті.
✔️Хорватія надає тимчасовий захист після відмови від аналогічного статусу в іншій країні. Подати заяву на надання тимчасового захисту можна онлайн через додаток croatia4ukraine. Інформація є українською мовою на сторінках державних органів.
У яких країнах українцям відмовлять у повторному захисті: Чехія, Польща, Норвегія, Швейцарія.