Фруми замість єдиного потоку повідомлень. У «Телеграмі» з’явилися форуми: як зробити теми у великих чатах та орієнтуватися в них
Телеграма представив оновлення, в якому з’явилася можливість розділяти обговорення у великих чатах на теми.
Функція доступна для адміністраторів груп на 200 та більше учасників. Її додали, щоб було зручніше стежити за обговореннями в чатах на сотні та тисячі користувачів. Команда месенджера пообіцяла до кінця року випустити інші інструменти для спілкування, які підійдуть для маленьких груп.
Оновлення дозволяє розділити один великий чат на кілька розділів. Кожен такий розділ – це повноцінний чат, де можна налаштовувати повідомлення, переглядати медіафайли, закріплювати повідомлення, додавати боти та публікувати опитування. Структура нагадує канали у «Дискорді». Друга асоціація – старі інтернет-форуми.
Павло Дуров і сам наголосив на ностальгічному значенні оновлення, яке «перетворює чати на старі добрі інтернет-форуми»: «За іронією долі найпершим популярним інтернет-сервісом, який я створив близько 20 років тому, теж був інтернет-форум. Дошка оголошень для студентів мого університету згодом перетворилася на найбільший студентський портал».
Що змінюється для учасників чатів
Раніше багато учасників великих чатів стикалися з проблемою: занадто багато повідомлень, теми перемішуються в єдиному потоці, губляться питання і відповіді. Тому доводилося «дробити» групи.
Тепер стало простіше: група з увімкненою «функцією форуму» виглядає як папка з кількома чатами. До речі, у загальній стрічці «Телеграма» форуми можна побачити одразу: у них не круглі аватарки, а квадратні. У чатах складаються ті самі учасники, не можна вийти з частини тематичних каналів.
Переписуватись усередині так само, як і у звичайних чатах. Учасники можуть відповідати повідомлення, відправляти реакції, прикріплювати опитування, як й у звичайних чатах. Можна додати ботів — всі команди теж працюють, хоча поки що і зі збоями. Працює пошук усередині всього чату та конкретної теми, для каналів є окремі папки з медіафайлами та посиланнями.
Перемикатися між каналами та єдиною стрічкою повідомлень у чаті. Якщо натиснути на три крапки у правому верхньому кутку групи і вибрати «Єдиний чат», то повідомлення з різних тем зіллються в один потік. Читати це, щоправда, не дуже зручно: розрізнені обговорення відбиваються в одній стрічці. У такому режимі не можна писати повідомлення самому — лише відповідати на опубліковані.
М’ють окремі теми. Вийти з окремих тематичних чатів не можна. Але функція дозволяє вимкнути звук повідомлення у конкретних каналах, які вам не цікаві.
Створення тем. У випадку, якщо адміністратори групи дозволили учасникам створювати теми, ви можете це зробити особисто, натиснувши на три точки у правому верхньому кутку. Після створення теми слід обрати аватар чату, вигадати назву та додати анімовану іконку.
Як увімкнути теми в чатах та керувати ними
Теми доступні і для публічних, і для приватних чатів, але їх не можна створювати в чаті, закріпленому за каналом. Ось як налаштувати теми, якщо у вашому чаті понад 200 людей:
Увімкніть функцію «Налаштування групи». Вмикати та вимикати функцію може лише засновник чату.
Щоб інші адміністратори могли керувати темами, їм потрібно видати дозвіл розділу «Дозволи». Дозвіл створювати теми можна видати і звичайним учасникам групи без статусу адміністратора.
Створити тему. Додайте назву та аватарку. Адміністратори можуть їх змінювати у будь-який час.
Встановити на значок групи анімовані емодзи. Це можна зробити без преміум-підписки.
Закріпіть тему у групі. Можна закріпити лише одну тему на весь чат.
Тему можна закрити чи видалити. У першому випадку учасники можуть читати повідомлення в чаті, але не зможуть писати. У другому випадку назва теми зміниться на Видалено, але читати повідомлення все ще буде можна.
Якщо вимкнути функцію тем, повідомлення з них з’являться в «Єдиному чаті» з підзаголовком теми.
Старі повідомлення не можна переміщувати до тем. Зверніть на це окрему увагу: історія чату фактично вилучиться.
30 наборів емодзі, які можна поставити у статус Telegram
Ще пара порад для власників чатів-форумів:
- насамперед створіть тему «Правила групи». Опишіть тематику чату, умови банів та іншу інформацію для учасників. Закрийте тему та закріпіть;
- заздалегідь продумайте, які теми ви хочете створити, щоб потім не видаляти їх і засмічувати спільний чат;
- не створюйте занадто багато тем
Перемикайтеся між каналами та єдиною стрічкою повідомлень у чаті. Якщо натиснути на три точки в правому верхньому кутку групи і вибрати «Єдиний чат», то повідомлення з різних тем зіллються в один потік. Читати це, щоправда, не зовсім комфортно: розрізнені дискусії відбиваються в одній стрічці. У такому режимі не можна писати повідомлення самому – лише відповідати на опубліковані.
Вийти з окремих тематичних чатів не можна. Але функція дозволяє вимкнути звук повідомлення у конкретних каналах, які вам не цікаві.
Створити теми. Якщо адміністратори групи дозволили учасникам створювати теми, це можна зробити самому, натиснувши на три точки у правому верхньому кутку. Після створення потрібно вибрати аватарку чату, придумати назву та додати анімовану іконку.
Як включити теми в чатах та керувати ними
Теми доступні і для публічних, і для приватних чатів, але їх не можна створювати в чаті, закріпленому за каналом. Ось як налаштувати теми, якщо у вашому чаті понад 200 людей:
Увімкніть функцію «Налаштування групи». Вмикати та вимикати функцію може лише засновник чату.
Щоб інші адміністратори могли керувати темами, їм потрібно видати дозвіл у розділі «Дозволи».
Дозвіл створювати теми можна видати і звичайним учасникам групи без статусу адміністратора.
Створити тему. Додати назву та аватарку. Адміністратори можуть їх змінювати у будь-який час.
Набір іконок групи анімовані емодзи. Це можна зробити без преміум-підписки.
Закріпіть тему у групі. Можна закріпити лише одну тему на весь чат.
Тему можна закрити чи видалити. У першому випадку учасники можуть читати повідомлення у чаті, але не зможуть писати. У другому випадку назва теми зміниться на «Видалено», але читати повідомлення все ще можна.
Якщо вимкнути функцію тем, повідомлення з ними з’являться в «Єдиному чаті» з підзаголовком теми.
Старі повідомлення не можна переміщувати до тем. Зверніть на це увагу: історія чату практично відійде.
є набори емодзи, які можна поставити у статус
Ще пара порад для власників чатів-форумів:
Насамперед створюйте тему «Правила групи». Опишіть тему чату, умови банів та іншу інформацію для учасників. Закрийте тему та закріпіть;
заздалегідь продумайте, які теми ви хочете створити, щоб потім не видаляти їх і засмічити спільний чат;
не створіть занадто багато тем у одній групі.
Що ще додали до «Телеграм» з оновленням
Можливість прив’язати кілька «колекційних» ників до одного облікового запису. Нещодавно на платформі Fragment запустили можливість купувати короткі та красиві юзернейми для «Телеграма» за криптовалюту TON — наприклад, @boss або @anime. Тепер користувачі можуть прив’язати відразу кілька куплених нік до профілю.
Розшифровування відеоповідомлень. Тепер можна розшифровувати не лише голосові, а й «кружечки». Функція доступна лише власникам преміум-підписки.
Телеграм запустив преміум-підписку: як її підключити і що до неї входить
Нові набори емодзі. Для преміум-передплатників додали 12 наборів емодзі з гарбузами, голубами, привидами, синіми літерами, кроликом, печивом та іншими персонажами.
Нові інтерактивні емодзі та реакції. Емодзі 👀🤓👨💻😴 тепер має повноекранні анімації, а всім користувачам без підписки стали доступні реакції 👻🎃😭 на честь Хеллоуїна.
Новий нічний режим на iOS. Поліпшили ефект розмиття та змінили відтінки.
Только тут нашла инфо — нигде нет так точно как у вас написано
Дуже дякую, допомогли!
Дякую корисно
дякую