Підтримка українських дітей: Cambridge Partnership for Education співпрацює з Міністерством освіти України та іншими партнерами для підтримки українських дітей, які зараз шукають притулку в інших країнах. Зокрема, це адаптація навчальної програми, підтримка професійного розвитку вчителів, постійний моніторинг та оцінка українських студентів, довгострокова підтримка з поверненням та реінтеграцією українських студентів до української системи та її можливе посилення.
Загалом у програмі партнерства з українськими університетами приєдналися 79 університетів Британії. Единбурзький університет працює із Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, університет Рексхема Гліндра із Національним університетом «Чернігівська політехніка», Ліверпульський університет – із Сумським державним університетом. Підтримка Великобританії допоможе продовжувати освітній процес за умов війни.
Група юридичної підтримки біженців з України в Телеграм. Пдпишись!
Фінансування понад 10 українських студентів від The Rowan Williams Cambridge Studentship: програми, заснованої Cambridge Trust для підтримки студентів бакалаврату та аспірантів, які подають заявки на навчання у Кембриджі із зони конфлікту. Стипендії повністю фінансуватимуться, покриваючи плату за навчання та проживання, допомагатимуть з додатковими витратами (квитки, віза, збір на імміграційне лікування);
Підтримка студентів, які безпосередньо постраждали від війни: Університет разом із фондом University’s Ukrainian Conflict Student Hardship Fund допомагає понад 20 таким студентам, які зараз навчаються в Кембриджі.
Пакет «Допомога Кембриджського університету для України» включає такі ініціативи:
Фонд допомоги вже допомагає студентам, які зараз навчаються в Кембриджі. Додатково університет розробляє стратегію навчання евакуйованих українських школярів.
Нерезидентні стипендії для вчених з України: у партнерстві з Національним науковим фондом України (НФУ), за умови остаточної згоди, Кембридж надасть 15 стипендій для вчених, які були переміщені до Європи або зараз проживають в Україні. Стипендії нададуть індивідуальний грант, офіційні зв’язки з кафедрами Кембриджу та віддалений доступ до ресурсів, що дають їм змогу продовжувати академічне навчання;
Допомога включає профінансоване на 100% стажування з житлом з широкого спектру предметів для понад 30 студентів та науковців для подальшого продовження навчання та досліджень у Кембриджі, клінічне стажування для студентів-медиків та допомогу вченим, які все ще працюють в Україні.
Безкоштовне житло для вчених: фінансування до 10 біженців для продовження навчання та проведення досліджень. Університет також забезпечить додаткове фінансування для кожного утриманця, який переїжджає до Кембриджу разом із вченими, включаючи компенсацію за вартість житла;
Дізнатися про умови надходження можна за спеціальним номером 0 (800) 50-45-70. Повна інформація з контактами та онлайн-консультацією на сайті МОН України.
Клінічна практика для студентів Харківського національного медичного університету: Школа клінічної медицини Кембриджського університету підписала угоду про партнерство з Харківським національним медичним університетом для прийому студентів-медиків на семитижневу клінічну практику у Кембриджі. Студенти навчатимуться або в лікарнях Кембриджського університету NHS Foundation Trust, або в Cambridgeshire та Peterborough NHS Foundation Trust. Усі студенти будуть розміщені у коледжі. За умови надання урядом гостьових віз, 22 студенти розпочнуть практику наприкінці липня 2022 року;
В рамках програми допомоги в Кембриджі, вчених та студентів прийматимуть окремі особи чи коледжі Кембриджу. Університет співпрацює з Cambridge4Ukraine, ініціативою, що об’єднує біженців та приймаючих осіб у Великій Британії.
Повністю профінансоване стажування для докторантів: фінансування до 10 докторантів-біженців для навчання у Кембриджі. Додатково університет забезпечить подальше фінансування кожного утриманця (безробітного біженця/родича), включаючи компенсацію за вартість житла;
Професори та вчені Кембриджського університету, глибоко стурбовані ситуацією в Україні, розробили спеціальну програму на знак підтримки України під час війни. «Допомога Кембриджського університету для України» (Cambridge University Help for Ukraine) – це новий повноцінний комплекс підтримки для студентів та науковців, які вимушено виїхали з України до Європи через повномасштабне вторгнення.
Контакти МОН на офіційному сайті