Питання: Доброго дня. У моїх дорослих дітей помер тато, який залишив заповіт на дочку. Однак за 3 роки до смерті він одружився з жінкою. Пр і розлучення я нічого не взяла. пішла з дому в чому була, все нажите залишила чоловікові, так як розраховувала на його доброрядочность і домовленість. Він дотримав свого слова і склав завещеніе на дочку.
Однак його дружина має право на обов’язкову частку, так як пенсіонерка. Зараз вона вступає в спадок і планує жити в будинку, фактично позбавляючи моїх дітей права користування будинком. Продавати будинок вона не бажає. Як вчинити, щоб захистити права своїх дітей і не вийти за рамки нормальних людських відносин?
Відповідь: Добрий день,!
Дійсно, право на обов’язкову частку оскаржити або скасувати не можна. Але якщо є інше успадковане майно, можна скласти угоду між спадкоємцями про розподіл спадщини. Тобто запропонувати його дружині замість частки в будинку інше майно або компенсацію.
Якщо це майно було придбано в шлюбі з Вами, Ви можете звернутися до нотаріуса за отриманням свідоцтва на 1/2 частки спільно нажитого майна, тим самим зменшити частку, належну другій дружині.
З урахуванням того, що частка Вашої дочки більше частки другої дружини, можна встановити право користування будинком і користуватися більшою частиною будинку.
У будь-якому випадку, всі подібні питання краще вирішувати шляхом переговорів. Вам буде потрібно терпіння і мудрість, щоб не загрузнути в судових процесах.